За його словами, Європа очікує, що ці вибори відбудуться у демократичний спосіб, чесно та прозоро, і для цього будуть не тільки українські спосетрігачі, а й міжнародні. Після виборів очікується формування уряду в залежності від того, які сили будуть в парламенті.
Читайте також: Європа після виборів в Україні очікує продовження курсу Яценюка, — Дещиця
Щодо того, як Європа відреагувала на закон про очищення влади в Україні, Дещиця сказав:
Що більш важливо, є готовність допомогти проводити реформи, і готовність поділитися досвідом, як подібного роду реформи проходили в інших країнах, зокрема, в тій самій Польщі.
Для того, щоби Україна припинила говорити про візи, за його словами, потрібно насправді запровадити безвізовий режим з ЄС, і в тому числі, із Польщею. Це питання опрацьовується. Уряд вже зробив дуже багато для того, щоб завершити безвізовий діалог, який розпочато з Євросоюзом, і прийти до безвізового режиму. Завершився перший етап цього безвізового діалогу. Європейська комісія в червні оцінила, що Україна зробили великий крок, позитивне зрушення в цьому напрямку.
Росія була б зацікавлена в тому, щоб ще когось вважати агресором, а не тільки Росію по відношенню до України. Я думаю, що оцінювати позицію Польщі і позицію польських політиків і керівництва держави по їх діях, а не по тих спекуляціх, які є в пресі, і заявах та пропозиціях, які лунали із Кремля долучитися до поділу України. Бо польський уряд і польська громадськість показали впродовж особливо останнього року наскільки вони підтримують Україну і її територіальну цілісність, – сказав Дещиця.
Читайте також: Щоб встановити мир на Донбасі потрібні об’єднані зусилля всього світу, — Дещиця
Позицію США та Європи стосовно України Дещиця вбачає наступним чином:
Перше, на що ми звертали увагу, це припинення військовой агресії, а потім вже, щоб впровадити санкції...Але, що стосується ЄС та США, то їхня позиція на підтримку України еволюціонувала...Ця еволюція почалася від Криму, тому що спочатку всі думали, що це якимось чином вдасться заспокоїти, але Росія не заспокоїлась – вона окупувала Крим, потім анексувала, потім почала підривну діяльність на Сході, потім ввела свої війська. І Захід тоді почав розуміти, що їм потрібно переходити від стурбованності до дій.
Далі – дивіться у відеосюжеті.