Ймовірно, у Бухаресті вирішили, що краще передати систему Patriot Україні, щоб ми закрили свій повітряний простір, тоді й до Румунії буде менше долітати. Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Ігор Рейтерович.

До теми Дорогі, ефективні та випробувані Україною: як ЗРК Patriot допомагають закрити небо

"Можливо, вони подумали, що краще допомогти Україні у такий спосіб, передати цю систему, щоб їм не опинитися у якийсь час перед дуже складним вибором. Коли щось з боку Росії прилетить, впаде на їхню територію або когось вб'є, їм доведеться на це реагувати", – припустив він.

Потрібно посилювати підтримку України

Білий дім підтвердив, що США передаватимуть Україні всі вироблені ракети для Patriot і NASAMS. Ігор Рейтерович зазначив, що дискусія щодо цього рішення тривала давно. Американці все більше розуміють, що не можна вводити обмеження на постачання зброї для ЗСУ.

Думаю, це пов'язано з розумінням того, що можна тримати ті системи при собі, але коли вони стоять без справи, то це у жодний спосіб не наближає завершення війни, яку розв’язала Росії. І краще їх все-таки передати Україні, тому що це обмежить можливості Росії та наблизить завершення війни через контекст української перемоги,
– сказав політолог.

У Штатах все більше розуміють, що необхідно постійно збільшувати підтримку України. Адже Україна, зокрема, зараз захищає НАТО та Євросоюз від можливого нападу з боку Росії.

Нагадаємо, що представник Білого дому Джон Кірбі підтвердив, що США постачатиме ракети для систем ППО Patriot і NASAMS насамперед Україні. За його словами, Штати ухвалили складне, але необхідне рішення "змінити пріоритети найближчих запланованих постачань військової продукції іноземним державам".