Речник Повітряних сил Ілля Євлаш розповів 24 Каналу, що Україні потрібні різні види озброєння, яке буде доповнювати одне одного. Йдеться від винищувачів F-16 до озброєння для збиття ударних БпЛА та ракет.

До теми Українська ППО збила ракету Х-32, яку Росія розробила в 2023 році, – ЗМІ

Що добре збиватиме дрони та ракети

Україні потрібні підрозділи РЕБ, глибокоешелонована оборона різних радіусів дії: малого, середнього, дальнього, які будуть прикривати один одного та виконувати бойові завдання відповідно до виду озброєння.

Озброєння, яке найкраще пристосоване для збиття дронів – це "Гепарди", Terrahawk Paladin, "Евенджери", "Равени".

Найкращим "кілером" до таких ракет, як "Кинджал", "Циркон", Х-22, є Patriot.

Має бути пропорційно заповнена ніша кожного із видів озброєння. Нам потрібна ціла низка різних систем,
– додав Євлаш.

Літаки F-16

За словами Євлаша, це стане гарним результатом в боротьбі з повітряними цілями ворога. Вони допоможуть прикривати нам об'єкти в тилу, оскільки в жодної країни у світі немає достатньої кількості саме наземних систем ППО для того, аби прикрити всю територію.

Гарний комплексний підхід під час останньої атаки Ірану на Ізраїль, коли все відпрацювало разом, тобто відбулась повна взаємодія. Ми побачили наскільки ефективно працює система ППО, коли вона дійсно є системою,
– підкреслив речник Повітряних сил.

ППО для України: останні новини

  • Прем'єрка Естонії Кая Каллас заявила, що ті країни Європи, які мають Patriot не потребують їх зараз так сильно, як Україна. Також вона додала, що ситуація на полі бою залишається тривожною та партнери повинні відправляти Україні все, що просить Київ.
  • Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо повідомив, що в ЄС визнають, що Україна потребує більше зброї та систем ППО. Він заявив, що їх наша країна отримає найближчим часом.
  • Під час засідання Європейської Ради президент України Володимир Зеленський закликав передати нові системи ППО. Він наголосив, що це питання днів і тижнів, а не місяців.