З шести літаків МіГ-31К окупанти випустили 6 аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинджал". Про це розповів Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Важливо Гіперзвукові ракети "Кинджал": скільки їх в Росії та чи можна їх приборкати

Усі ракети знищені

Крім "Кинджалів", запустили 9 крилатих ракет "Калібр" – з кораблів у Чорному морі та 3 ракети наземного базування (С-400, "Іскандер-М"). Загалом 18 ракет – ППО знищила усі.

Росіяни атакували з північного, південного та східного напрямків. Також запускали ударні дрони типу Shahed-136/131 та проводили повітряну розвідку трьома безпілотниками оперативно-тактичного рівня – "Орлан-10" й Supercam. З цими об'єктами ППО теж справилась.


Збиті ракети вночі 16 травня / Інфографіка Головнокомандувача ЗСУ

Що треба знати про ракету "Кинджал"

Росіяни вихваляються, що "Кинджал" – одна з найновітніших їхніх розробок. Ця зброя здатна знищувати бойові кораблі НАТО, системи протиракетної оборони та наземні об’єкти.

  • Ракету запускають з літаків-носіїв.
  • "Кинджал" складно перехопити, тому що вона летить із гіперзвуковою швидкістю, яка в 10 разів вище швидкості звуку. Максимальна швидкість "Кинджала" – 10 Махів – приблизно до 12000 кілометрів на годину.
  • Крім того, вона може маневрувати у польоті, а перед вибухом здатна пробивати будь-яку броню.

Раніше наші сили ППО не могли перехопити таку ракету. Однак вночі 4 травня українська ППО вперше збила "не имеющую аналогов" ракету Х-47 "Кинджал" у небі Київщини.

Насправді "Кинджалів" у Росії не так і багато, але окупанти можуть їх виробляти щомісяця. Так, представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов заявив, що Росія має близько 40 ракет типу "Кинджал". Експерт Defence Express Іван Киричевський додав що росіяни можуть виготовляти один або два "Кинджали" за місяць.


Характеристики ракети "Кинджал" / Інфографіка 24 Каналу