Так прокоментував оприлюднення рейтингу Вищої кваліфікаційної комісії суддів український правозахисник Євген Захаров.
Якщо дивитися стратегічно, то це якісна зміна. Ми б не домоглися, щоб Верховний суд був настільки змінений. Зокрема туди потрапила низка адвокатів і вчених та суддів перших інстанцій.
Я вважаю, що це серйозне явище. Свідчить про те, що є рух у правильному напрямку,
– сказав Захаров.
За його словами, більшість осіб, яких хотів бачити Захаров у Верховному суді, потрапили у прохідну частину рейтингу.
Наприклад, голова Української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко (19 місце), суддя Попаснянського районного суду Микола Мазур (17 місце), професорка та адвокат Олександра Яновська, доцент кафедри теорії та філософії права юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Дмитро Гудима. І так далі.
Читайте також: Хто з одіозних суддів пройшов конкурс до Верховного суду
Захаров у той же час наголосив, що не всі кандидати, яких він бачив на посадах у ВСУ, потрапили у цей список. Однак, в цілому, називає результат проривним.
А щодо 30% кандидатів, які не відповідають критеріям Громадської Ради доброчесності, Захаров зазначив, що суспільство має стежити за діяльністю цих суддів і робити висновки.
Він додав, що частина суддів, які повторно займуть свої посади у ВСУ, є гарантією збереження професійності та інституційної пам’яті.
Нагадаємо, 27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднила рейтинг переможців на посади суддів Верховного Суду. Конкурc розпочався 7 листопада 2016 року. Зареєструвалися у ньому майже 1,5 тисячі охочих. До конкурсу допустили 625 осіб.
Під час оцінювання учасники конкурсу складали професійні та психологічні тести, пройшли перевірки НАБУ та НАЗК, а в Громадській раді доброчесності заявили, що зі 120 суддів, які мають шанс потрапити на посади, 25% не відповідають критеріям доброчесності.