Скульптуру гобліна з обличчям президента Росії встановили на місці пам'ятника радянському генералу Конєву в Празі. Згодом її продадуть на аукціоні, а виручені кошти передадуть на купівлю зброї для України.

Цікаво Путін в трупному мішку: на урядовій будівлі в Чехії вивісили артінсталяцію

Що символізує скульптура

Артоб'єкт зображає Путіна в образі гобліна, який закручує газовий кран. За словами Достала, скульптура символізує абсолютне зло та показує відповідального за зростання цін на енергоносії.

До слова, скульптура має паралелі з нацистським лідером Адольфом Гітлером – "Путін-гоблін" теж тримає підняту в нацистському вітанні праву руку.

У Празі встановили скульптуру Путіна-гобліна / Фото ČTK

Організатором створення цього витвору мистецтва став ініціатор акції "Подарунок для Путіна" бізнесмен Далібор Дедек. За його словами, скульптура має стати сигналом для Чехії, що проблема в Україні все ще триває і потребує вирішення.

Крім того, це також повідомлення для українців. Воно означає, що Чехія з нами. А ще скульптура присвячена і росіянам, які "плюнули на свою історію".

Як Чехія допомагає Україні протистояти ворогу

  • 16 листопада палата парламенту Чехії ухвалила резолюцію, в якій назвала "терористичним" режим, що діє в Росії. Депутати засудили путінську агресію проти України.
  • Укроборонпром та Міністерства оборони Чехії повідомили про створення спільного оборонного кластера. Така співпраця посилить виробництво військової техніки та збільшить обсяги виробництва боєприпасів різних калібрів – як на наявних потужностях, так і на новостворених у безпечних місцях.
  • Чехія виступила за створення трибуналу проти Росії. Відповідну заяву опублікував міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський. За його словами, російське керівництво повинне відповісти за всі свої дії.
  • Україна та Чехія підписали Спільну декларацію щодо євроатлантичної перспективи України. Документ визначає пріоритетні напрями співпраці між Україною та Чехією в межах стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору.