Зокрема, представник диктатора Кирило Дмитрієв, який представляв російську сторону на переговорах між Росією та США в Саудівській Аравії, вважає, що сьогодні світ "став безпечнішим місцем". Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на допис Дмитрієва.

Дивіться також Переговори Трампа і Путіна щодо перемир'я: перші заяви та усе, що відомо

Що заявив Дмитрієв про розмову Путіна та Трампа

На думку російського чиновника, завдяки сьогоднішній розмові Трампа та Путіна світ "став набагато безпечнішим". Окрім цього, він вважає, що цей дзвінок є "історичним".

Зазначимо, що, за даними Держдуми, розмова Трампа та Путіна тривала 2 години 28 хвилин. Однак, очільник Кремля змусив чекати американського лідера. У ЗМІ припускають, що диктатор зробив це навмисне.

Варто зауважити, що Москва анонсувала початок розмови о 15:00 за київським часом. Однак, лише о 15:52 Путін залишив зустріч з представниками бізнесу. Внаслідок цього дзвінок відбувся о 16:00.

Додамо, що перед початком розмови до Білого дому також прибули віцепрезидент Сполучених Штатів Джей Ді Венс та державний секретар США Марко Рубіо. Після закінчення дзвінка з'явилася інформація, що політики поговорили "дуже добре".

Згодом у російських ЗМІ заявили, що під час розмови Путін та Трамп продовжили "детальний та відвертий обмін думками" щодо ситуації в Україні. Зокрема, російський диктатор нібито повідомив Трампу, що російська та українська сторони проведуть обмін полоненими по формулі 175 на 175.

Окрім цього, Путін підтримав відмову на 30 днів від ударів по енергетиці та дав такий наказ російським військовим. Однак, за даними російських ЗМІ, очільник Кремля прагне повного припинення будь-якої військової допомоги Україні та надання державі розвідданих.

Зазначимо, що Україна погодилася на 30-денне перемир'я та припинення вогню і чекає дзеркальної реакції від Росії. Однак, Москва продовжує висувати свої умови.

Водночас глава українського МЗС Андрій Сибіга заявив, що Київ хоче завершити війну до кінця 2025 року. Він також зазначив, що Кремль повинен надати офіційну відповідь щодо того, чи готовий він на тимчасове припинення вогню.