ЗМІ Німеччини припускають, що керівник представництва Росії при Європейському союзі Кіріл Логвінов, який перебуває у Брюсселі, ймовірно, є шпигуном під дипломатичним прикриттям. Він обіймає цю посаду з минулого року.
Дивіться також "Пріоритет для України": Зеленський розповів про виконання вимог Єврокомісії для вступу в ЄС
Раніше його не підозрювали у шпигунстві
У 2010-2014 роках він працював у російському посольстві у Берліні, тоді його не підозрювали як можливого шпигуна.
Водночас бельгійські безпекові структури підозрюють, що Логвінов працює на СВР – Службу зовнішньої розвідки Росії.
Крім цього, у Бельгії не виключають, що інші російські співробітники представництва можуть працювати проти інтересів Євросоюзу. Деталей не розголошують.
Підозри проти Логвінова з’явилися ще минулого року. Тоді Логвінов ще не був фактичним очільником представництва. Парламент почав розслідування можливих зв’язків між Логвіновим і співробітниками Єврокомісії. Там заперечили будь-які контакти.
Віцепрезидент Європарламенту Мартін Гойсік висловив подив, що Логвінова досі не вислали.
Якщо бельгійські безпекові структури справді рекомендували вислати його, мені дуже цікаво, чому EEAS не зробила цього,
– заявив посадовець.
Росія роками створювала агентуру у Брюсселі
- Не секрет, що стіни Брюсселя мають вуха, а в закладах у європейському кварталі не рекомендовано обговорювати секретні теми. Головні будівлі ЄС та НАТО мають власну систему безпеки, що опікується запобіганням проникнення шпигунів.
- Однак відповідальність за полювання на шпигунів покладається на Службу державної безпеки Бельгії та військових колег зі Служби загальної розвідки та безпеки. Минулого року, після початку повномасштабного вторгнення Росії, саме ця служба розвідки VSSE викрила 21 російського шпигуна, які працювали під дипломатичним прикриттям. Правоохоронці Бельгії називають операцію з депортації агентів Кремля однією з найважливіших за останні десятиліття.
- За даними очільника британської розвідки MI5 Кена Маккаллума, з початку повномасштабного вторгнення загалом із Європи депортували понад 400 шпигунів, які працювали під прикриттям дипломатичних задач.