Таку заяву прем'єр Ізраїлю зробив у своєму вечірньому відеозверненні до народу 12 травня. Це сталося після чергового дня інтенсивних обстрілів території Ізраїлю з Сектора Гази.

Важливо Із Сектора Гази по Ізраїлю випустили більше ніж 1000 ракет: Тель-Авів готує відповідь

Головні тези зі звернення Нетаньяху

Голова ізраїльського уряду заявив, що бойовики в Секторі Гази "заплатять дуже високу ціну" за обстріл. Окремо він назвав "нестерпними" сцени хаосу і насильства між арабами та євреями за останні дні.

Ми бачили, як арабські бунтівники підпалювали синагоги, підпалювали автомобілі, нападали на поліцію, нападали на мирних та безневинних громадян. Для нас це неприйнятно. Це анархія,
– заявив ізраїльський прем'єр.

За його словами, "ніщо не може виправдати напад арабського натовпу на євреїв, як ніщо не може виправдати й напад єврейського натовпу на арабів".

Нетаньяху зазначив, що люди не можуть перебрати закон на себе. Це стосується, як арабів, так і ізраїльтян.

Ви не можете підійти до араба і спробувати його лінчувати – так само як ми не можемо бачити, як арабські громадяни поводяться, так з євреями. Так не піде. Таке насильство – це не ми,
– підкреслив Біньямін Нетаньяху.

Він також розповів, що надасть поліції повну підтримку, більше повноважень і ресурсів, щоб забезпечити дотримання закону. Водночас Нетаньяху готовий відправити підрозділи збройних сил Ізраїлю на вулиці ізраїльських міст. Однак лише тою мірою, якою це допускає закон.

До теми Внаслідок ракетних обстрілів в Ізраїлі загинув 6-річний хлопчик

Ескалація палестинсько-ізраїльського конфлікту

  • Конфлікт між Ізраїлем і Палестиною на Близькому Сході знову перейшов в гарячу фазу. Перед ескалацією в Східному Єрусалимі тривали масштабні протести палестинців, які виступали проти рішення ізраїльського суду про примусове виселення десятків людей з будинків.
  • 7 травня між палестинцями та ізраїльськими правоохоронцями спалахнули криваві сутички на Храмовій горі. Через це влада Ізраїлю навіть закрила це місце. 9 травня Верховний суд Ізраїлю відклав ухвалення рішення про можливість виселення палестинців.
  • Ракетні удари між Ізраїлем та Сектором Гази продовжуються з 10 травня. Ізраїль стверджує, що палестинські угрупування випустили в його сторону приблизно 1 500 ракет. Ізраїль відповідає бомбардуванням місць, що належать палестинським збройним формуванням.