Пряма трансляція на
Останні випуски

Прем'єр Польщі потрапив у незручну ситуацію через "антибандерівський" закон

- Читать новость на русском
Матеуш Моравецький
Матеуш Моравецький / Фото з вільних мереж

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький потрапив у незручну ситуацію після свого виступу на Мюнхенській конференції з безпеки. Причиною став "антибандерівський" закон.

Про це пише "Європейська правда".

Після виступу Моравецького кілька слухачів поставили йому запитання. Зокрема журналіст із Ізраїлю польського походження розповів історію своєї матері, яка дивом врятувалася під час єврейських погромів у Польщі в кінці 30-х років, і нарешті змогла втекти з країни.

Читайте також: "Антибандерівський закон" може бути змінений, – прем'єр-міністр Польщі

Моя матір після того пообіцяла, що більше не скаже жодного слова польською. З новим польським законом я стаю злочинцем за те, що я про це розповів. Скажіть, навіщо вам це? Ви лише привертаєте більше уваги до цих звірств,
– звернувся журналіст до Моравецького.

Зазначається, що це питання викликало тривалі оплески в залі.

Відповідаючи на питання, польський прем’єр заявив, що це – вимушений крок. За його словами, так Варшава відреагувала на некоректні заяви зі згадками про Польщу у ЗМІ.

"Минулого року польські посольства за кордоном повинні були 160 разів реагувати на вислів "польські табори смерті". Чому ми повинні до цього часу це робити?", – відповів Моравецький запитанням на запитання.

"Це були німецькі нацистські табори, тоді не було незалежної Польщі", – додав прем'єр.

Що таке "антибандерівський" закон? Закон про Інститут національної пам'яті (в народі "антибандерівський закон") – це документ, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів. Порушникам у Польщі загрожуватиме штраф або тюремне ув'язнення. 26 січня закон прийняли у польському Сеймі, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі