Про це пише "Європейська правда".

Після виступу Моравецького кілька слухачів поставили йому запитання. Зокрема журналіст із Ізраїлю польського походження розповів історію своєї матері, яка дивом врятувалася під час єврейських погромів у Польщі в кінці 30-х років, і нарешті змогла втекти з країни.

Читайте також: "Антибандерівський закон" може бути змінений, – прем'єр-міністр Польщі

Моя матір після того пообіцяла, що більше не скаже жодного слова польською. З новим польським законом я стаю злочинцем за те, що я про це розповів. Скажіть, навіщо вам це? Ви лише привертаєте більше уваги до цих звірств,
– звернувся журналіст до Моравецького.

Зазначається, що це питання викликало тривалі оплески в залі.

Відповідаючи на питання, польський прем’єр заявив, що це – вимушений крок. За його словами, так Варшава відреагувала на некоректні заяви зі згадками про Польщу у ЗМІ.

"Минулого року польські посольства за кордоном повинні були 160 разів реагувати на вислів "польські табори смерті". Чому ми повинні до цього часу це робити?", – відповів Моравецький запитанням на запитання.

"Це були німецькі нацистські табори, тоді не було незалежної Польщі", – додав прем'єр.

Що таке "антибандерівський" закон? Закон про Інститут національної пам'яті (в народі "антибандерівський закон") – це документ, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів. Порушникам у Польщі загрожуватиме штраф або тюремне ув'язнення. 26 січня закон прийняли у польському Сеймі, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда.