Радев, відомий своїми проросійськими позиціями, переобраний на другий термін у листопаді 2021 року.

Важливо "Він під контролем Росії": у президента Болгарії пояснили його заяву про Крим

У своєму зверненні до парламенту очільник Болгарії пообіцяв працювати над подоланням демографічної кризи, бідності та нерівності, а також над підвищенням рівня та якості життя.

Демократія та верховенство права – це основи, які нам необхідно відновити,
– підкреслив він.

Скандал довкола антиукраїнських заяв Радева

Під час дебатів кандидатів у президенти напередодні виборів Румен Радев заявив, що вважає Крим російською територією, а антиросійські санкції ЄС – неефективними. Через це МЗС України запросило посла Болгарії в Києві Костадіна Коджабашева.

Радев після цього повторив свої слова про "російський Крим", хоча і визнав, що анексія була порушенням міжнародного права. Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що ці висловлювання президента стали ударом по українсько-болгарських відносинах.

Пізніше пресслужба Радева роз'яснила його позицію щодо окупованого Криму у рамках передвиборчої кампанії.

Що відомо про президентські вибори у Болгарії

Перший тур президентських виборів у Болгарії відбувся 14 листопада 2021 року. На посаду президента балотувалися 23 кандидати. До другого туру увійшли чинний президент Болгарії Румен Радев та Атанас Герджиков. Радев отримав 49,42% голосів виборців. Згідно з даними соціологічних агентств, у другому турі за чинного президента віддали голоси 66% виборців, за Герджикова – близько 32%. Тож Радев залишиться на своїй посаді.