За лічені дні до виборів головні сербські газети вийшли з однаковими передовицями. Перші шпальти рясніли синіми та червоними літерами АV. Преса відкрито агітувала за єдиного кандидата – чинного прем'єра Александра Вучича.

Інтенсивне використання адмінресурсу та медіа зробили Вучича головним претендентом на пост президента Сербії.

В очах виборців Александр Вучич, колишній націоналіст, намагається творити образ прагматичного політика, для якого головна мета – благополуччя Сербії.

У зовнішній політиці пробує "всидіти на двох кріслах" – одночасно виступає за членство країни у ЄС та тісну співпрацю з Росією.

Сербія іде європейським шляхом. Однак Сербія – єдина європейська країна, яка не запровадила санкції проти Російської Федерації. І не буде цього робити! Сербія зберігала власну гідність та демонструвала дружбу навіть у складні часи,
– заявив Александр Вучич.

Примітно, що Володимир Путін – найпопулярніший іноземний політик у Сербії. І саме до нього Вучич вирушив за тиждень до виборів.

Дивлячись на Захід, Вучич домовляється з Кремлем про спільне створення зброї та запрошує на Балкани російські компанії. Водночас проголошує вступ до Євросоюзу стратегічною метою та взаємодіє з НАТО.

Читайте також: Росія намагатиметься розпалити конфлікт на Балканах: прогноз аналітика

Загалом за президентське крісло у Сербії змагаються 11 кандидатів. Однак серед них немає нікого, хто міг би становити загрозу Вучичу. Експерти прогнозують йому швидку перемогу.

Цікаво, що нинішня посада прем'єр-міністра дає Вучичу значно більше повноважень, ніж він здобуде, якщо виграє на виборах. У Сербії президент займає формальний пост Головнокомандувача Збройних сил, призначає та звільняє послів та має право вето. Однак опозиційні сили побоюються. Перемога Вучича додасть керівній Прогресивній партії важелів влади і це серйозно вдарить по демократії.