Як відомо, більшість в обласній раді контролює "Батьківщина", тому вони мали свого претендента на посаду голови ОДА. Однак, на конкурсі переміг інший кандидат, і політичні виклики перед ним будуть стояти зовсім непрості.

"Проте, ми бачимо початок рутинної господарської роботи без скандалів і протистоянь. Активну участь губернатора в поточній роботі: безпосередня присутність у точках надзвичайних подій, оперативна реакція. Олександр Горган не став чужим для області і для структур державного апарату", – вважає політолог.

Очевидно, що зараз відбувається формування нової команди у Київській обласній адміністрації. Звільнені всі заступники, 40 відсотків керівників департаментів, управлінь і відділів. Зрозуміло, що перед губернатором стоїть завдання посилити команду президента.

Наступний виклик для молодого губернатора – формування власної команди і лояльної групи підтримки. Перехід Лева Парцхаладзе на високу посаду в Уряд лише підтвердив курс на повне оновлення команди, і тепер слово за конкурсною комісією. Власне, підвищення останнього до заступника міністра забезпечить стабілізацію ситуації з обласним центром БПП, який Лев Парцхаладзе очолює.

Швидше за все, складніше губернатору буде працювати з частиною голів РДА, які орієнтовані на своїх місцевих "князьків" і "дерибан".

Але посилити його зможуть народні депутати з так званої "пропрезидентської" команди.

З мажоритарників від БПП прогнозуються робочі відносини з Костянтином Гузенком і Сергієм Міщенком. Також за квотою УДАРУ Губернатор найбільше зможе розраховувати на Артура Палатного, Валерія Іщенка та Олега Велікіна. Водночас, у Горгана можуть скластися нормальні робочі відносини з нардепом від БПП Павлом Різаненком, у якого досить прохолодні відносини з обласною "Батьківщиною". І з Ольгою Черваковою, яка веде антикорупційну кампанію проти мерів Бучі та Ірпеня.

"Парламентська підтримка не обмежиться пропрезидентською фракцією. Схоже, що новий губернатор зможе розраховувати на потужну підтримку лідера групи "Воля Народу" Ярослава Москаленка. Це може зіграти молодому губернатору на руку, враховуючи впливовість Москаленка в Київській області та парламенті в цілому. Адже до цього Горган був главою адміністрації в мажоритарному окрузі Москаленко і їх відносини можна назвати конструктивними", – додає експерт.

В арсенал позитиву можна додати налагоджені відносини з мером Києва Кличком, принаймні вони були в одній команді під час Революції Гідності.

Політична важливість Київської області не викликає сумнівів ні у кого, а особливо чутливими є настрої виборців та еліт під час масових акцій у Києві, куди легше всього привозити саме жителів області. Незважаючи на численну фракцію "Батьківщини" в обласній раді, тепер область має і інший потужний центр політичної консолідації, і авторитет молодого губернатора тепер працюватиме і на авторитет Президента,
– прогнозує політолог.

Нагадаємо, 28 жовтня Олександр Горган був призначений Головою Київської обласної державної адміністрації за результатами проведеного конкурсу відповідно до вимог нового закону про державну службу.