Екснардепа Семена Семенченка та ще 8 осіб підозрюють у створенні незаконних збройних формувань та незаконне поводження зі зброєю. також підозрюваним інкримінують організацію теракту.

Зверніть увагу Апеляційний суд залишив Семена Семенченка під вартою

Організація під керівництвом Семенченка могла здійснити теракт

За даними слідства, екснардеп Семен Семенченко ще на початку 2018 року створив незаконне збройне формування, яке діяло на території Києва та області. У його розпорядженні були тренувальна база військового типу, арсенал, боєприпаси та вибухові речовини. Також слідчі з'ясували, що "приватна військова кампанія" відпрацьовувала свої навички як в Україні, так і закордоном.

Також організацію підозрюють в організації теракту – постріл із протитанкового гранатомета в будівлю каналу "112-Україна" у липні 2019 року. Одного із 8 фігурантів справи підозрюють у контрабанді військових товарів сумнівної якості для оборонної сфери країни за завищеними цінами.

За даними СБУ, до незаконного формування входили колишні військовослужбовці та учасники бойових дій. Розслідування проти 9 фігурантів проводили за 4 кримінальними статтями.

Справа Семенченка

  • У березні 2021 року СБУ заявила про те, припинила діяльність "приватної військової компанії" екснардепа Семена Семенченка та "позаштатного агента" НАБУ Євгена Шевченка.
  • Фігурантам повідомили про підозру в організації незаконної схеми ввезення військових запчастин з Росії, однак своєї провини вони не визнають.
  • 26 березня Семенченка взяли під варту, однак через проблеми зі здоров'ям відправили до лікарні.
  • У липні Семенченку" оголосили нову підозру у справі про ПВК – щодо зберігання вогнепальної зброї чи бойових припасів за змовою групи осіб.