Путін намагається ототожнити всіх росіян з наслідками агресії проти України. Про це 24 каналу розповів аналітик та політолог Олександр Морозов.

Зверніть увагу "Втечу" Собчак з Росії організував Путін: опозиційний журналіст вказав на "проколи"

Особливості промови

Експерт зазначив, що сама валдайська промова Путіна та її текст узяті "з маргінальних джерел кінця 1990-х – початку 2000-х років".

"Тоді різні автори, близькі до компартії у пострадянський період чи до якихось консервативних маргінальних російських публіцистів писали про те, що Путін тут виклав – прямо "слово в слово". Це просто якісь старі статті газети "Завтра" та дуже старі тексти кремлівських консервативних клубів", – пояснив оглядач.

Водночас у промові є один суттєвий момент, який прямо оголосив Путін, вважає він.

Путін не сказав нічого нового про гегемонію США, якісь плани побудови антиглобалістського інтернаціоналу з уявних союзників з країн "третього світу", якихось нейтральних країн – це не було так важливо. Важливо, що він сказав, що у Росії, незалежно від політичних поглядів, всі об'єднані страхом перед "зовнішньою загрозою",
– додав аналітик.

Що означає валдайська промова Путіна: дивіться відео

Гіпертрофований страх

На думку Морозова, кремлівський диктатор сказав це "досить цинічно" і це одразу кинуло тінь на всю його попередню промову.

"Очевидно, що Путін опирається на соціологічні дані, які показують, що за всієї різниці розуміння майбутнього Росії те, на чому можна "грати" – це гіпертрофований страх перед "зовнішньою загрозою", який він використовує. Вся його валдайська промова була побудована цілком на педалюванні різних сторін цієї уявної "загрози", – підкреслив експерт.

Читайте також "Шальная пуля" чи демобілізація: у Криму на стрільбищі загинула російська пропагандистка

За його словами, тепер можна вважати, що Путін "на 90 відсотків торгує лише страхом "зовнішньої загрози".

До агресії проти України й після анексії Криму у Кремля зберігалася можливість грати "на різних клавішах" політичної клавіатури й навіть частково звертатися до якихось прогресивних кіл в Росії. Після агресії – у Кремля взагалі нічого не лишається. У них залишається одна клавіша на всьому роялі – "зовнішня загроза",
– переконаний політолог.

Він резюмував, це пов'язано також з тим, що весь "ліберальний освічений клас" біжить із країни під загрозою мобілізації, що всі бачать.

Вас також може зацікавити – Байден обурений заявами Путіна: дивіться відео

Путінська промова у Валдаї: що відомо

  • 27 жовтня російський диктатор Владімір Путін виступив з промовою на сесії міжнародного дискусійного клубу "Валдай". Він вкотре відзначився низкою цинічних заяв, з яких можна виділити 2 головні тези.
  • Путін розпочав промову із традиційних звинувачень у бік Заходу. На його думку, не російські окупанти, а саме Захід, зробив низку кроків на загострення війни в Україні.
  • Щобільше, диктатор звинуватив Захід у розпалюванні конфліктів на Тайвані та в інших регіонах, у продовольчій кризі, а також руйнуванні газопроводів "Північний потік". Крім того, на думку Путіна, Захід нібито взяв і просто собі "прикарманив" російські резерви.
  • Очільник Кремля під час промови згадав про ліквідацію іранського генерала Касема Сулеймані та обурився цим. Ймовірно, побоюється, що його може спіткати така сама доля.
  • Диктатор розповів про своє бачення "традиційних цінностей". За його словами, це не фіксоване склепіння постулатів, а основа світової цивілізації. Згадав Путін і про ЛГБТ, адже у Росії заперечують право людини на гендер.
  • Насамкінець диктатор видав, що намагався порозумітися із Заходом, однак буцімто отримав відмову в співпраці. Він абсурдно закликав "жити дружно, вести діалоги та зміцнювати довіру".
  • Останнім часом здоров'я Путіна викликає все більше запитань. Під час свого звернення диктатор часто кашляв та виглядав кволо.