Нове звернення Путіна транслювали російські пропагандистські ЗМІ. Російський президент традиційно видав нову порцію брехні, передає 24 канал. До слова, свій виступ він розпочав на годину пізніше.

До речі Як Путін перетворився з володаря "наддержави" на Гітлера-невдаху

Крім запізнення, слід зауважити, що зовнішній вигляд Путіна явно бажає кращого. Найперше, весь свій виступ він супроводжував кашлем. Крім того, у мережі звернули увагу на руку диктатора, яка виглядала, мов нежива.


Вигляд Путіна під час виступу / Скриншот з відео

Звинувачення Заходу у всіх бідах

Путін розпочав промову із традиційних звинувачень у бік Заходу. За його словами, це, мовляв, не російські окупанти, а "колективний Захід останніми місяцями зробив низку кроків на загострення війни в Україні". Ба більше, Путін звинуватив Захід у розпалюванні конфліктів на Тайвані та в інших регіонах, у продовольчій кризі, а також руйнуванні газопроводів "Північний потік".

Диктатору ввижається, нібито на Заході немає єдності. Крім того, він впевнений, що "доведеться розпочати розмову про рівноправне майбутнє". Ба більше, на думку диктатора, є нібито 2 Захода: традиційний та колоніальний.

Крім того, Путін розповів, що сам асоціює себе з "низами", а не з "верхами". Сказав, що досі відчуває пульс "пересічної людини". Дійсно, напевно, в дороговартісному бункері-палаці цей пульс краще відчувається.

Захід "цап-царап" російські резерви

Путін не оминув розмов про гроші. Він сказав, нібито США та Захід дискредитували долар та інші резервні валюти, звинувативши їх у крадіжці російських резервів.

А потім цап-царап" і "прикарманили" російські резерви,
– видав дикатор.

Він обнадіював своїх слухачів, нібито розрахунки в національних валютах поступово домінуватимуть у світі.

Путін обурився вбивством Сулеймані

Диктатор згадав про ліквідацію іранського генерала Касема Сулеймані. Путін обурився цим. Ймовірно, побоюється, що його може спіткати така сама доля.

Зовсім охаміли. Взяли, Сулеймані вбили... Вбили та сказали – так, ми вбили. Що це таке взагалі? Ми де живемо?
– сказав Путін.

Нагадаємо, що колишній радник президента США з питань нацбезпеки Джон Болтон раніше натякнув на можливу ліквідацію Путіна, якщо той застосує ядерну зброю. Американський чиновник у цьому контексті згадав про ліквідацію Сулеймані.

"Традиційні цінності" та гомофобні заяви

Далі Путін заявив, нібито росіянам начебто хтось, крім нього, диктує, яке суспільство будувати. Одразу сказав, що таке, нібито не вийде.

Диктатор розповів про своє бачення "традиційних цінностей". За його словами, це не фіксоване склепіння постулатів, а основа світової цивілізації. Згадав Путін і про ЛГБТ, адже у Росії заперечують право людини на гендер.

Такж він абсурдно сказав, що Росія, на відміну від Заходу, в чужий двір не лізе, попри те, що Росія розв'язала повномасштабну війну в Україні з тисячами людських жертв.

Після звинувачень Заходу Путін захотів миру

Насамкінець диктатор видав, що намагався порозумітися із Заходом. Він абсурдно заявляє про "щирість Росії".

Давайте жити дружно, давайте вести діалоги і зміцнювати довіру, а значить світ,
– сказав диктатор.

Однак, за його словами, Захід нібито відмовив у "дружбі". Тому Путін порадив світові "задуматись", хоча, очевидно, що задуматись треба найперше Кремлю та самому Путіну.

Путін розказав про "причини" війни

Очільник Кремля після виступу спробував пояснити, для чого почав криваву війну проти українців. Він став вигадувати, мовляв, Росія не могла просто визнати незалежність Донбасу та "кинути їх, бо "вони б не вижили".

Війна, за твердженням її зачинателя, "викликана логікою подій". Ймовірно, ця логіка зрозуміла тільки Путіну. Втім, він відхрещується, начебто "Москва ні в чому не винна".

Крім того, знайшлось місце для традиційних казок про "один народ" та навіть "громадянську війну". Закінчив цю тему диктатор ще більшим абусрдом. Він назвав Україну "штучною" державою та ляпнув, мовляв, "єдиним справжнім гарантом суверенітету України могла бути лише Росія, яка її начебто створила".

Прогнози експертів

  • Раніше експерти прогнозували, що Путін може змінити статус "спецоперації" на "контртерористичну операцію" або війну. Для українців ці зміни не мають жодного значення. Українські герої й далі впевнено йтимуть уперед та звільнятимуть міста й села від російських окупантів. Тим часом для росіян це рішення Путіна – ще один цвях у кришку труни.
  • Військовий експерт Денис Попович заявив, що паніка у громадян країни-окупантки, яка почалася після оголошення про так звану часткову мобілізацію, лише посилиться.
  • Путін не може пообіцяти своєму "гарматному м'ясу" жодної конкретики. Росіян чекають лише нові абсурдні заяви, які на 100% складаються з фейків та кремлівських бездарних байок.

В ISW проаналізували ситуацію у Росії

За даними ISW, часткова мобілізація, яку оголосив Путін, впливає на ситуацію у Росії більше, аніж війна. Кремль сам загнав себе у "глухий кут". Наративи Путіна поступово підриваються, а люди впадають у паніку.

Важливо – що відомо про ще один "сценарій" Путіна: дивіться відео