Імена заарештованих під час протестів

Перелік осіб, на яких 11 серпня наклалили адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту, з’явився на сайті Верховного суду Білорусі. Це перші дані влади Білорусі щодо арештованих від початку протестів.

Важливо На протесті у Білорусі загинув Олександр Тарайковський: його жінка не вірить у вибух

В ньому перебувають лише ті, хто отримав так звані "доби". Дехто отримав по 25 діб. Найчастіше зустрічається термін в 15 діб. Найменший термін – 4 доби арешту.

Наймолодшим серед затриманих є хлопець, з яким виповнилося 18 років два місяці тому. У списку також є кілька його одноліток.

Зауважимо, що 4 затриманих українців у цьому списку немає.

У Верховному суді підкреслили, що вони опублікували цей перелік заарештованих "у зв'язку з численними зверненнями громадян до судів міста Мінська".

Актуально Масштабні протести в Білорусі: майже 7 тисяч затриманих, понад 200 потерпілих

Протести у Білорусі: коротко про головне

  • Масштабні протести у Білорусі спалахнули ввечері 9 серпня, після оголошення попередніх результатів президентських виборів. На них перемогу здобуває чинний глава держави Олександр Лукашенко.
  • Білоруси з цим не погоджуються. Вони кажуть, що вибори були повністю сфальсифікованими. Ці слова підтверджують і незалежні спостерігачі.
  • Відтак, вже кілька днів поспіль білоруси виходять на вулиці з вимогою провести нові вибори без участі в них Лукашенка.
  • Під час мирних акцій протесту, що відбуваються по всіх містах Білорусі, силовики жорстоко б’ють та затримують людей. Водночас у сутичках з ними використовують світло-шумові гранати, кийки, стріляють гумовими, а подекуди й бойовими патронами.
  • Наразі у лікарнях перебувають сотні потерпілих, офіційна влада повідомляє про одну жертву. Втім, ЗМІ припускають, що жертв може бути більше, щонайменше, – 4.