За даними французької поліції, вночі 2 липня правоохоронці затримали ще приблизно 719 осіб, таким чином загальна кількість затриманих перевищила позначку у 2 тисячі. Протести тривають понад п'ять діб. Все, що відомо про трагедію, читайте у матеріалі 24 Каналу.

Зверніть увагу У Франції поліцейські застрелили підлітка, який не зупинив авто на вимогу: спалахнули протести

Правоохоронці повідомляють, що за час протестів загалом зареєстрували понад 2500 пожеж на дорогах. Згоріло понад 1300 автомобілів. Також зафіксували майже 60 нападів на поліцейські відділки.

Повідомляють про двох постраждалих правоохоронців.

Наприкінці червня 2023 року у Франції правоохоронці застрелили 17-річного підлітка Нахеля. Юнак не зупинився за наказом дорожньої поліції. Окрім того, в автомобілі перебували двоє людей. Один з них втік. Одного – затримали.

У Нантері спалахнули масштабні протести. Люди заявляють, що протестують не лише проти дій правоохоронців, але й проти расизму. Дехто переконаний: якби юнак – араб – був європейцем, його не застрелили б.

Згодом до протестів долучилися й інші міста. Наразі триває розслідування.

Застреленого юнака вже поховали. Зауважують, що похорон був дуже тихим та урочистим. Біля мечеті, де відбувалася траурна церемонія, патрулювали правоохоронці.

Мама юнака заявила, що звинувачує у смерті свого сина лише правоохоронця, який його застрелив.

Еммануель Макрон відклав свій візит до Німеччини. Повідомляють, що такого рішення не схвалили б французи. У такі дні набагато важливіше бути у Парижі.

У Берліні відреагували й наголосили: відкладений візит свідчить про вплив заворушень на здатність французького лідера проводити зовнішню політику.

Раніше через протести у Франції Макрону довелося екстрено залишити саміт ЄС у Брюсселі.

Користувачі мережі стали активно поширювати кадри з дикими тваринами 27 червня. Нажахані люди заявляли, що буцімто вулицями Парижа ходили зебри, горили й навіть леви.

Містяни запевняли, що їх могли випустити протестувальники, проте журналісти розвіяли фейки. Насправді усі відео зняту у 2020 році. До прикладу, кадри, на яких зебра та поні скачуть дорогою, були зняті 11 квітня 2020 року. Інцидент стався у місті Валь-де-Марн. Тоді тварини втекли із цирку, тому що їх вольєри були ненадійно замкнені.

Відео про зебру було зняте у 2020 році

Що стосується левів, які буцімто ходили вулицями Парижа, то кадри також зняті у 2020 році, але у лютому. У місцевих ЗМІ тоді не повідомляли, за яких умов дикі тварини могли опинитися на волі, тому наразі важко встановити, чому звірі розгулювали вулицями Сені-Сен-Дені.

Леви ходили вулицями Парижа у 2020 році: дивіться відео

Також у мережі публікували кадри з горилою, яка нібито сиділа на даху будівлі. Проте нажахані протестами місцеві жителі, які поширювали запис у мережі, не помітили, що це звичайна статуя. До того ж ця будівля розташована в Іспанії у місті Валенсія. Статую горили встановили поблизу з місцевим парком, а кадри – ширилися мережею задовго до протестів у Франції.

Статую горили переплутали з твариною: дивіться відео

У виданні France 24 розповіли, що вночі 2 липня зловмисники на автомобілі протаранили будинок мера паризького передмістя Л'аї-ле-Роз – Вінсента Жанбруна. Це сталося тоді, коли міський голова французького міста був у своєму офісі.

Протестувальники атакували дім мера одного з французьких міст: дивіться відео

Водночас його дружина та двоє дітей спали, коли невідомі зловмисники в’їхали у ворота та підпалили автомобіль на подвір’ї. Згодом, коли дружина мера з дітьми намагалася втекти, протестувальники у неї почали кидати фаєри.

Це була спроба вбивства через невимовне боягузтво,
– сказав мер.

Далі стало відомо, що внаслідок зухвалих дій протестувальників жінка та одна дитина отримали поранення.

Мер також наголосив, що таким чином протестувальники перетнули "черговий ганебний і жахливий рубіж". Згодом стало відомо, що автомобіль, яким протаранили будинок, евакуювали.

Авто протестувальників, що в'їхало в будинок евакуювали: дивіться відео

Французьке видання L'Humanite, поспілкувалося з різними групами учасників протестів, та дізналося, якого результату вони очікують від протестів.

Протестувальники зазначили дві основні вимоги, після яких вони зупинять бунт:

  • "Справедливість за Наеля". Протестувальники наполягають на неупередженому судовому розгляді справи поліцейського, який застрелив хлопця, та справедливому покаранні. Наразі поліцейський, який стріляв у Наеля, перебуває під арештом, його посилено охороняють.
  • Скасування закону 2017 року, який пом'якшив умови, за яких поліцейські можуть відкривати вогонь по транспортних засобах при спробі втечі водіїв з місця події.

Експерти із західних медіа припускають, що протести можуть дати початок ширшій суспільній дискусії у Франції щодо зловживання поліцейськими своїми повноваженнями.

Видання Assosiated Press 2 липня повідомило, що більше сотні людей зібрались в центрі міста Лозанна, що у франкомовній частині Швейцарії. Правоохоронці країни зазначили, що таким чином протестувальники відреагували на заклики в мережі, пов'язані з протестами у Франції.

У Швейцарії також почалися протести / Відео з твітеру @BernieSpofforth

Під час заворушень у Лозанні розбили кілька вітрин й двері магазину. Протестувальники кидали в поліцію бруківку й пляшки із запалювальною сумішшю.

У поліції повідомили, що під час протестів вдалося затримати 6 осіб у віці від 15 до 17 років. Це були 3 дівчини та 3 хлопці з громадянством Португалії, Сомалі, Боснії й Герцеговини, Швейцарії, Грузії та Сербії, а також 24-річний швейцарець. Під час заворушень ніхто з правоохоронців не постраждав.

Президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що однією з причин протестів є висока активність підлітків у соціальних мережах, а також комп'ютерні ігри. Зокрема він зазначив, що мітингувальники "отруєні відеоіграми" та намагаються повторити сюжети з них.

Він також додав, що "риторика ненависті" поширюється через соцмережі, такі як снепчат і тікток. Тому президент Франції запропонував підсилити контроль за інтернетом та посилити цензуру в соціальних мережах.