В Алмати тривають протести. Мітингувальники вже дісталися і до будівель ЗМІ.

Дізнайтеся більше Відставка уряду та сутички з військовими: усе, що відомо про масштабні протести в Казахстані

Протестувальники захопили телеканал

В Алмати протестувальники захопили будівлю кореспондентського пункту телеканалу "Мир24". Вони вимагали виходу в прямий ефір,
– йдеться у повідомленні.

До приміщення увірвалися люди з палицями. Протягом приблизно 1 години вони утримували співробітників телеканалу "Мир24" та інших журналістів.

У телеграмі "Раньше всех. Ну почти" розповіли, що мітингувальники повністю розгромили офіс телеканалу. Усе телевізійне обладнання знищене.

У Казахстані відключили інтернет

На тлі масових протестів у Казахстані відключили інтернет. Також казахський телеканал "КТК", який належить фонду Нурсултана Назарбаєва, припинив своє мовлення. Ситуацією занепокоєні не лише в країні, а й у всьому світі.

Протести в Казахстані: головне

  • У містах Казахстану тривають протести. Приводом для них стало підвищення у майже 2 рази ціни на скраплений газ. До слова, ціна на нього у Казахстані в рази менша за українську. Водночас Казахстан добуває велику кількість власного газового конденсату і нафти.
  • Влада пішла на поступки: ціну на ресурс знизили, а чинний уряд відправили у відставку. Але протестувальники з вулиць не йдуть. Схоже на те, що ціна на газ стала лише приводом для протестів, а істинна їхня причина – передовсім політична.
  • Між мітингувальниками та правоохоронцями спалахують сутички. Влада офіційно повідомила про майже 200 постраждалих, більшість – поліцейські.
  • В Алмати, Нур-Султані, Мангістауській та Алматинській областях ввели режим надзвичайного стану.
  • 5 січня горіли адміністрація і прокуратура Алмати, а також стара резиденція президента. Ці будівлі мітингувальники взяли штурмом.

Важливо – протести у Казахстані: все, що потрібно знати – дивіться відео