Про це заявив у понеділок під час колегії Міністерства юстиції за участю прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка міністр юстиції України Павло Петренко.
Він підкреслив, що Венеціанська комісія визнала правомірним десятирічний термін відсторонення чиновників від держслужби, які працювали при режимі Януковича. Також, за його словами, ВК визнала правомірним включення суддів Конституційного суду до переліку осіб, які можуть бути люстровані.
Ряд технічних рекомендацій, які були озвучені Венеціанською комісією, український уряд обов'язково врахує ... Йдеться про створення незалежного органу, який буде займатися люстрацією, мова йде про те, що суддівський корпус буде проводити технічну процедуру люстрації через спеціальний орган — Вища рада юстиції,
— пояснив міністр.
Він підкреслив: "Після цього висновку Венеціанської комісії процес люстрації в Україні став незворотним, тому рішення уряду, прийняте минулого року про те, що перевірка буде завершена до кінця 2016 року, буде виконана".
За словами Петренка, незважаючи на певний саботаж люстраційних процесів, етап перевірки найвищих посадових осіб — членів уряду і керівництва центральних органів виконавчої влади пройде. На обласному рівні, як зазначив він, виявляється "опір з боку тих чиновників, які дуже не хочуть проходити майнову перевірку".
Міністр розповів, що був проведений аналіз люстраційної перевірки і визначилися ті органи, "в яких є сумна статистика". "У першу чергу, йдеться про правоохоронні органи, державну фіскальну службу, яка намагається приховувати інформацію про тих, хто потрапляє під люстрацію", — сказав він.
Міністр висловив впевненість, що після укладення ВК "ті, хто розраховував на згортання люстрації або скасування закону рішенням Конституційного суду, зазнали поразки".
"Зараз завдання української влади і уряду — завершити цей процес і фактично оголосити українському суспільству той перелік осіб, які потрапили під заборону, визначений законом про очищення влади", — підсумував він.