Про це у програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів російський опозиційний політик Лев Шлосберг. Водночас Володимир Путін хоче отримати підтвердження готовності Європи віддати під вплив Росії певні держави.

До теми Путін зараз обходить і Україну, і США, – дипломат назвав кроки для укріплення позицій

За словами Шлосберга, такі дії очільника Кремля є своєрідним геополітичним шантажем. Це вимога визнати фактичний вплив Росії на пострадянських територіях.

Зважаючи на це, погрози Путіна піти у наступ на Україну є не підготовкою до реальних воєнних дій, а радше спробою вимагати у Євросоюзу та США перегововорів про новий світоустрій.

Однак при цьому треба враховувати, що ситуація на Донбасі залишається доволі важкою. Як розповів політик, абсолютно очевидно, що участь російських озброєних сил на окупованих територіях у зміні політичної карти України є дуже великою.

Там (на Донбасі – 24 канал) можуть відбуватися дії, які, на мій погляд, несуть в собі ризик дуже небезпечних провокацій, що можуть призвести до ескалації воєнних дій на території України,
– заявив Шлосберг.

Як підсумував політик, за такого розвитку подій Росія говоритиме, що не причетна до них. Однак насправді усе й так буде зрозуміло.

Варто прочитати Москва знову брязкає зброєю: Лавров пригрозив Україні "військовою відповіддю на провокації"

Програма "Перші особи" на 24 каналі: дивіться відео

Ймовірний наступ Росії: останні новини

  • Росія вкотре цинічно застерігла Україну від конфронтації. У Москві запевнили, що на "будь-які провокації дадуть військову відповідь".
  • Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що біля українського кордону перебуває понад 100 тисяч російських військових.
  • За даними розвідки, на тимчасово окупованих українських територіях перебуває від 600 до 800 російських офіцерів і генералів. За це вони отримують нагороди та кар'єрні підвищення.
  • Британські розвідники застерегли уряд своєї країни щодо можливого нападу Росії на Україну. Там стверджують, що Кремль може піти на вторгнення вже найближчими днями.