Якщо ж оплата відбувається готівкою, то поїздка у трамваї, тролейбусі, автобусі коштує 20 гривень. Оплата проїзду з допомогою банківської картки, смартфона чи смартгодинника – 15 гривень.
Дивіться також У Львові ввели нові тарифи на проїзд у громадському транспорті
Що відомо про ціну проїзду у Львові
У Львівській міській раді розповіли, що з 11 грудня 2023 року безготівкова оплата працює вже в усіх видах громадського транспорту міста.
Безготівково за проїзд можна оплатити не тільки банківською карткою чи пристроєм з NFC, а й загальною транспортною карткою "Леокарт". Пільговикам, студентам та учням наголошують: різноманітні посвідчення у міському громадському транспорті з 11 грудня не діють. Право на пільговий проїзд надається виключно за умови наявності персоналізованої транспортної картки "Леокарт",
– пояснили у міській раді.
Загальну картку "Леокарт" можна купити в 76 пунктах продажу. Зокрема, мовиться про:
- кіоски "Інтерпрес";
- термінали EasyPay на основних зупинках транспорту.
Для її придбання не треба надавати особисті дані, адже картка анонімна. Її ціна – 70 гривень, з яких 10 – скеровують на рахунок.
Поповняти "Леокарт" можна у кіосках "Інтерпрес", у терміналах EasyPay чи через застосунок, чи вебсайт EasyPay. Міська влада склала детальну інструкцію, з якою можна ознайомитись за посиланням.
До речі, тепер ціна проїзду в електротранспорті зросла. Зокрема, з карткою "Леокарт" – на 40%. Та міська рада пояснила, що вони 2 роки не підвищували ціну за проїзд у трамваї й тролейбусі.
Водночас в автобусах ціна проїзду з "Леокарт" знизилась на 2 гривні.
Як перевірятимуть оплату
Ми запустили контроль у всіх видах транспорту. Пільговий безоплатний проїзд надається тільки власникам транспортної карти "Леокарт", учасники бойових дій на підставі відповідних посвідчень матимуть змогу проїхати у транспорті Львова безплатно. Ця зміна, яка стосується пільговиків, дає змогу розраховуватися з перевізниками по факту і це стимулюватиме перевізників зупинятись і надавати послуги всім пільговикам,
– цитує директора департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міськради Олега Забарила "Радіо Свобода".
За його словами, двічі оплату в одному й тому транспорті з картки не зніме. Це можливо тільки за умови, якщо ви зазначаєте, що платите ще за 1 – 3 людини або платите за багаж.
Якщо ж у громадський транспорт зайде контролер, то для перевірки він має портативний мінітермінал.
"На початку перевірки контролер заблокує бортову систему АСОП (валідатори). Це унеможливить будь-яку оплату під час контролю. До мінітермінала контролера пасажир має прикласти свою "Леокарт". Контролер перевіряє саме факт оплати, а не наявність транспортної картки", – пояснювали в міській раді.
Там додали, що навіть пільгові категорії пасажирів повинні прикласти картку до валідатора у салоні та зачекати одинарного звукового сигналу і зеленої відмітки на валідаторі (це значить, що вашу оплату зарахувало). Це важливо робити тому, що за поїздку кожного пасажира-пільговика гроші перевізнику повертає держава.