Режисерам цього формату спілкування росіян та Путіна було важливо транслювати людям відчуття спокою, впевненості і захищеності, пише Tageszeitung.
Проте насправді "Пряма лінія", яка відбулася 15 червня, симулює взаємодію між народом і керівництвом Кремля, якої фактично вже давно немає, зазначається у статті.
Читайте також: Під час прямої лінії Путін грав роль "Містера Все Виправлю", – The New York Times
Президент РФ почав це "спілкування" з роз'яснення економічної ситуації в Росії, йдеться далі. В його сприйнятті все тут (в Росії, – "24") набагато краще, ніж виглядає насправді за стінами Кремля", зауважує видання.
Однак не заради цього влаштовується марафон питань і відповідей: Володимир Путін грає в ньому роль російського чарівника, якому все під силу. Крім того, формат пропонує президенту можливість дистанціюватися від бюрократії і політичної еліти. Шеф Кремля підкріплює тим самим старий добрий російський міф: все в країні було б інакше, якби цар-батюшка про все знав,
– іронізує автор публікації.
Також, на його думку, варто відзначити і блискучу драматургію "Прямої лінії". "Путін висловив упевненість, що в Росії є друзі і за океаном. Коментуючи нинішній скандал навколо екс-глави ФБР Комі, Путін заявив про те, що його поведінка не відрізняється від дій інформатора Сноудена, і запропонував Комі притулок у Москві", – йдеться у статті.
Читайте також: Ми не вважаємо Америку своїм ворогом, – Путін