Станом на 16 травня 2022 року Росія втратила у війні проти України 27 700 своїх військових. У самій Росії є регіони, де трупи окупантів везуть один за одним. Але є й такі, де майже немає загиблих. Це може свідчити про те, що Кремль намагається уникнути зайвих потрясінь в певних регіонах через кількість загиблих.

Читайте також "Баби вже не народять", або Як Україна продовжує демілітаризувати російську армію

Звідки родом найбільше загиблих російських окупантів

Український інститут майбутнього вирішив порівняти кількість загиблих російських окупантів з кількістю населення в цих регіонах. Таким чином було виявлені регіони, де найбільша кількість втрат на 100 тисяч населення.

  1. Бурятія – 99 осіб на 100 тисяч населення;
  2. Тива – 87 осіб на 100 тисяч населення;
  3. Північна Осетія-Аланія – 84 особи на 100 тисяч населення;
  4. Костромська область – 58 осіб на 100 тисяч населення;
  5. Севастополь – 47 осіб на 100 тисяч населення;
  6. Єврейська автономна область – 45 осіб на 100 тисяч населення;
  7. Псковська область – 45 осіб на 100 тисяч населення;
  8. Республіка Алтай – 45 осіб на 100 тисяч населення;
  9. Забайкальський край – 45 осіб на 100 тисяч населення;
  10. Дагестан та Марій Ел – в обох регіонах 43 особи на 100 тисяч населення.

Однак значно важливішим виглядають дані про те, в яких регіонах Росії найменша кількість втрат. Лідерами є Ненецький та Ямало-Ненецький автономні округи. Там жодного визнаного трупу. Причин такого може бути декілька, серед яких і мала кількість жителів регіону.

Варте уваги Політичний кінець Путіна: експерти розповіли, чим обернеться наступ Росії на Молдову

Далі йдуть Москва, де на 100 тисяч населення – лише 0,23 вбитих осіб. І Санкт-Петербург, де цей показник становить 2 особи. З Московської області – лише 3 вбитих на 100 тисяч населення.

"Ця цифра є важливою для нас, для того, щоб зрозуміти, чого найбільше боїться Путін. Російська Федерація робить все від себе залежне, для того, щоб у Москві та Санкт-Петербурзі, ключових містах, де відбувалися всі революції і в Російській імперії, і потім вже у Радянському Союзі, щоб в цих містах не було ніяких бунтів. І щоб в цих містах ніхто не помітив існування війни як такої", – зазначив виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

За його словами, російська влада намагається не допустити, щоб в цих містах говорили про війну, адже це може призвести до заворушень. Це можна назвати "дискомфортом через похорони". В депресивних регіонах ймовірність зростання невдоволення кількістю трун менш ймовірна. У той час як в Москві та Санкт-Петербурзі зовсім інший поріг терпимості. Правда, в Українському інституті майбутнього відзначають, що він все одно доволі високий, і сподіватися на те, що там зараз почнуться бунти – не варто.