Про це в ефірі загальноукраїнського інформаційного марафону розповіла генпрокурорка України Ірина Венедіктова, пише 24 канал.

Важливо Венедіктова сказала, чи можна обмінювати російських військових, довічно засуджених в Україні

Однак, за словами Венедіктової, серед цих 623 людей немає ані Володимира Путіна, ані Сергія Лаврова. Все тому, що вони мають функціональний імунітет.

Тому за будь-яку провину чи злочин в Україні ми не можемо притягати до відповідальності людей, що перебувають під функціональним імунітетом. Така практика діє у всіх цивілізованих державах і стосується президентів, прем'єр-міністрів та міністрів закордонних справ,
– пояснила генпрокурорка.

Однак функціональний імунітет діє лише тоді, коли людина обіймає одну з вищезазначених посад.

"А коли закінчиться (термін перебування на посаді – 24 канал), все, ми готові. Ми збираємо докази. Крім того, ми розуміємо, що ці особи не перебувають під функціональним імунітетом Міжнародного кримінального суду", – підкреслила Венедіктова.

Вона додала, що цей суд має мандат розслідувати воєнні злочини, а також злочини проти людяності.

Кількість справ через воєнні злочини росіян зашкалює

Раніше Ірина Венедіктова розповіла, що в Україні постійно з'являються справи про злочини російських вбивць. Щодня їхня кількість збільшується на 100 або 200 одиниць.

"Станом на 4 червня є чітка цифра 15 649 воєнних злочинів. Ці справи рухаються. І є 7 356 тих, які до них дотичні. Ми бачимо, що цифри насправді зашкалюють. Тобто в сумі є понад 20 тисяч справ", – сказала Венедіктова.

За словами генпрокурорки, з перших днів війни для суддів проводять координаційні наради. Вона обговорила це з головою Верховного суду, тому що є великий запит щодо воєнних злочинів і щодо військових злочинів. Суди мають бути готовими розглядати велику кількість справ і бути ретельно підготовленими до цього.

Володимир Путін анонсував нові ракетні удари по Україні: дивіться відео