Очікується, що Лукашенко відвідає Росію у суботу, 24 грудня. Білоруський диктатор отримав запрошення від Путіна.

Зверніть увагу Путін поглине Білорусь і попри поступки, і попри опір Лукашенка: аналіз ISW

Лукашенко візьме участь у зустрічі глав держав СНД

Повідомляється, що Лукашенко відвідає підмосковне Зоряне містечко, центр підготовки космонавтів імені Гагаріна, де зараз проходить відбір кандидатів для польоту в космос з Білорусі.

Пізніше він візьме участь у неформальній зустрічі глав держав СНД, яка відбудеться 26 – 27 грудня в Санкт-Петербурзі.

Лукашенко вдев'яте за рік зустрінеться з Путіним

  • Олександр Лукашенко вісім разів зустрічався з Путіним у 2022 році, з них лише одна зустріч відбулася у Мінську – 19 грудня. Зазначимо, що Путін вперше за 3 роки побував у Мінську.
  • Росія та Білорусь домовилися продовжувати практику спільних військових навчань. Також обидві країни хочуть займатися створенням нової військової техніки.
  • У розвідці України заявили, що Росія в Мінську, окрім прагнення втягнути Білорусь у повномасштабну наземну операцію, намагалася вичавити з білоруського ОПК максимум можливостей для своєї армії.
  • Аналітики з Інституту з вивчення війни вважають, що Лукашенко, ймовірно, відхилив зусилля Путіна. Зокрема, кремлівському диктаторові не вдалося змусити Білорусь до сухопутної війни проти України.
  • Після зустрічі диктаторів Росія почала перекидання на південь Білорусі техніки, яку раніше привезли на полігони з мобілізованими російськими військовими. Крім того, в мережі з'явилися фейкові фото, що буцімто біля кордонів України військова техніка.