В інтерв'ю журналістам The Economist Олександр Литвиненко зауважив, що переворот Путіна може статися за певних умов. Однак, за словами секретаря РНБО, для нашої держави першочерговим є не саме відсторонення російського диктатора від влади.

До теми Зеленський вперше зібрав оновлений склад РНБО під керівництвом Литвиненка

Литвиненко висловився про можливий переворот Путіна

Секретар РНБО наголосив, що у російському військово-політичному керівництві ще чимало раціональних людей. За словами українського посадовця, ці люди думатимуть і діятимуть, коли зрозуміють, що "ціна перебування з Путіним вища, ніж відхід від нього".

Водночас Литвиненко зауважив, що першочерговим завданням України є одержання реальних гарантій безпеки, які б мали механізм дії у разі нової потенційної агресії проти нашої держави.

Автори матеріалу в The Economist підкреслили, що Олександр Литвиненко є видатною фігурою, добре обізнаною в російських справах. Провівши п'ять років як курсант-криптолог в престижній академії КДБ в Москві, він має глибоке розуміння країни-агресорки. Його досвід роботи на посаді голови Служби зовнішньої розвідки України в період конфлікту дозволив йому збирати життєво важливу інформацію та протидіяти своїм колишнім колегам.

Важливою подією стало те, що наприкінці березня 2024 року Литвиненко обійняв посаду нового секретаря РНБО, один із найважливіших постів в українському керівництві.

Зеленський призначив нового секретаря РНБО

  • Володимир Зеленський 26 березня звільнив Олексія Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки й оборони. Цей пост обійняв колишній очільник Служби Зовнішньої Розвідки України Олександр Литвиненко.
  • Після звільнення Данілова відправили працювати на дипломатичний напрямок. Колишній секретар РНБО стане послом України у Республіці Молдова.
  • Варто зазначити, що біографія нового секретаря РНБО є доволі цікавою та містить багато деталей. Що треба знати про нового секретаря Ради національної безпеки і оборони, де він вчився і які були заслуги генерала перед батьківщиною, чи була посада секретаря РНБО для нього новою – читайте у матеріалі.