Проте насправді поширення такої інформації дуже вигідне певному колу осіб. Детальніше про те, хто стоїть за подібними фейками 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.

Читайте також Після "смерті" Путін вперше засвітився на публіці

Хто поширює чутки

Вже далеко не вперше у мережі з'являється інформація про те, що президент Росії нібито помер. Таких вкидів за останні роки назбиралося чимало.

Уже давно в Росії, особливо під час війни, з'являється такий інформаційний жанр як "конферансьє війни". Це люди, які роблять собі рейтинг на таких конспірологічних заявах. Є такий кадр Валерій Соловей, він вже кілька років спеціалізується на "похоронах Путіна",
– розповів Ігор Яковенко.

Так званий професор Соловей постійно заявляє, що ось-ось і Владімір Путін помре, а в Кремлі точно вже є кілька його наступників.

"Зараз він вирішив "закопати" Путіна остаточно, мовляв, він уже лежить в холодильнику. Цим він займається постійно. Зазвичай, через певний час Путіна "викопують із землі" для того, щоб потім знову "похоронити"", – зіронізував журналіст.

Далі, найпевніше, поширюватимуть інформацію про двійників Путіна, які його повноцінно заміняють після "смерті". Все це відбувається на тлі дуже серйозних подій, як в Україні, так і у світі.

Ігор Яковенко про те, хто поширює чутки про смерть Путіна: дивіться відео

"Це така собі розвага. Але з іншого боку у мене також немає сумнівів, що це може бути і грою спецслужб. Тому що це "роздуває" і (Дмітрій) Пєсков. Крім того, це робить дещо байдужими й противників, мовляв, якщо Путін помер, то з ким тоді воювати", – додав журналіст.

Усі чутки про смерть Владіміра Путіна – це здебільшого створення інформаційного шуму. Щобільше, подібними повідомленнями підривають довіру громадян до ЗМІ. Як наслідок, люди узагалі перестають вірити будь-кому.

"Смерть Путіна": що відомо про вкид

  • Вранці 24 жовтня у російському телеграм-каналі "Генерал СВР" з'явилась інформація, що напередодні у Владіміра Путіна начебто була зупинка серця. Внаслідок цього диктатор буцімто помер. Згодом це почали розповсюджувати і західні ЗМІ, посилаючись на недостовірне, а все ж першоджерело.
  • У Кремлі не забарились із відповіддю на поширення інформації про смерть Путіна. Так, речник Путіна Дмітрій Пєсков наголосив, що з диктатором насправді усе гаразд, а всі поширення у ЗМІ є лише фейками.
  • До слова, у Головному управлінні розвідки наголосили, що фейк пішов з анонімних телеграм-каналів. Це може свідчити про те, що така інформація комусь таки вигідна. А тому реагувати на подібні чутки варто з особливою обережністю.