Політтехнолог Борис Тизенгаузен в ефірі 24 Каналу припустив, навіщо Путін вирушив у дружні до США країни. Як бачимо, спроби Заходу посадити Росію в міжнародну ізоляцію не працюють.

Варто прочитати 50 друзів Путіна і прокляття Пригожина: хто зі списку Гааги доживе до трибуналу

Про фантомні болі та страхи диктатора

Путіна з березня 2023 року розшукує Міжнародний кримінальний суд за звинуваченнями у незаконній депортації українських дітей з окупованих територій. ОАЕ та Саудівська Аравія не визнають юрисдикцію цього суду.

Зрозуміло, що, найімовірніше, туди не той самий Путін полетів. Той (справжній – 24 Канал) сидітиме в Росії. Бо це літак, це Близький Схід,
– сказав політтехнолог.

Владімір Путін має фантомні болі та страхи – побоюється, що його теж можуть ліквідувати як іранського терориста Касема Сулеймані. Тому до ОАЕ прибув та далі в Саудівську Аравію полетів черговий "двійник" кремлівського очільника.

Які теми підійматиме Путін

"Полетів говорити про ціни на нафту та нафтовий ринок. Також про війну ХАМАС та Ізраїлю й ще низка локальних конфліктів є", – наголосив Тизенгаузен.

Російський президент намагатиметься відновлювати свій геополітичний вплив. На думку деяких іноземних журналістів та ЗМІ, Путін вже не такий "загнаний щур" як рік тому.

Тизенгаузен про візит Путіна в ОАЕ та Саудівську Аравію: дивитися відео

Глава Кремля наче розправив плечі й буде пробувати вдаватися до таких наративів: "Дивіться, тут вже Україні допомогу не дають, нехай сідають за стіл перемовин".

Він трохи в іншому статусі поїхав. Ще раз підкреслю, це цинічний світ політики – там начхати диктатор ти чи ні. Усі ж із задоволенням тиснуть руку китайському лідеру. Що там у них з правами людини? Нагадайте мені. Там великі народи, і всі забувають про це,
– підсумував Борис Тизенгаузен.

Що відомо про турне Путіна

  • 6 грудня літак президента Росії Владіміра Путіна прибув до столиці Об'єднаних Арабських Еміратів Абу-Дабі. В ОАЕ Путін провів переговори з лідером країни Мохаммедом Аль Нахайяном – спочатку у складі делегацій, а потім віч-на-віч.
  • Опісля Путін вирушив до Саудівської Аравії, де зустрівся зі спадкоємним принцем Мохаммедом Аль Саудом. Сторони планують обговорити співпрацю у форматі ОПЕК+ та скоординувати дії на ринку нафти.
  • За два місяці це вже четверта міжнародна подорож кремлівського очільника. У жовтні він побував у Киргизстані та Китаї, в листопаді – в Казахстані.