Про це заявляють аналітики Інституту вивчення війни. Вони додають, що такого високого рівня невдоволення діями влади не було від листопада 2022 року, коли у Росії тривали непопулярні заходи з мобілізації.
Цікаво Пілот Британії у відставці сказав, за яких умов Росія може почати повернення Курщини
У Кремлі намагаються підняти рейтинги Путіна
У звіті аналітики зауважили, що російські державні соціологічні агентства визнають падіння рейтингів Путіна та зростання невдоволення президентом та владою на тлі української операції в Курській області. Так, фонд "Громадська думка" 30 серпня опублікував результати опитування, проведеного 25 серпня. Так, 28% опитаних росіян невдоволені діями Путіна та російської влади за останній місяць. Це більше ніж 25% і 18% в опитуваннях, проведених цим фондом 11 серпня і 28 липня відповідно.
Ба більше, такого рівня невдоволення серед населення не було з часів опитування у листопаді 2022 року, коли в Росії проводили непопулярні заходи з мобілізації. Лише за тиждень з 12 по 18 серпня Путін втратив 3,5% підтримки, й, за даними російського державного Центру вивчення громадської думки (ДЦВГД), нині його рейтинг сягає 73,6%.
Це рекордне падіння рейтингу Путіна, навіть серед кремлівських соціологів. Таких низьких показників не було від початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року,
– зауважили аналітики ISW.
Окрім того, ДЦВГД 30 серпня опублікував нові дані опитування, яке продемонструвало – рейтинг Путіна продовжує падати, а невдоволення зростає. Так, нині рейтинг російського президента сягає 72,4%.
Ці опитування російських державних соціологічних агентств не свідчать про особливо виражене невдоволення і не є достовірним відображенням реальних настроїв у російському суспільстві. Однак, опитування свідчать про те, що Кремль визнає, що він повинен прийняти, що суспільне невдоволення зросло після початку вторгнення України в Курську область,
– наголосили в ISW.
Ймовірно, Кремль тепер сподівається, що обмежене визнання суспільного невдоволення захистить Путіна від звинувачень у тому, що він ігнорує стурбованість російського суспільства українським вторгненням. Ба більше, у Росії вже запустили складну інформаційну кампанію, спрямовану на виправдання перед своєю внутрішньою аудиторією того, чому Росія віддає перевагу продовженню наступальних операцій на Сході України, а не терміновому виведенню українських військ з Курської області, і обмежене визнання невдоволення може бути частиною цієї кампанії.