За словами аналітиків CSIS, Володимир Путін хоче розширити свій вплив за кордоном, передає Gazeta Wyborcza.
У канадській розвідці зазначають, поки країни Заходу намагаються розпочати з Росією діалог, вона почала масштабну модернізацію армії. Такі дії вказують на те, що РФ готується до війни.
На думку аналітиків, Кремль, малоймовірно, що відкриє новий фронт проти України. Натомість, варто очікувати інший фронт, причетність до якого Росія не приховуватиме, або уникати відповідальності, як це було у випадку з Україною.
Деякі західні політики розглядають варіант задобрення Росії. Зокрема, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, коментуючи масштабні навчання НАТО у Східній Європі, вважає, що потрібно скорочувати озброєння і шукати діалогу з Кремлем. На його думку, "брязкати зброєю" перед Росією не можна.
Глава МЗС Австрії Себастьян Курц пропонує поступово знімати санкції з Росії після виконання країною-агресором кожного окремого пункту мінських домовленостей.
Та не всі такої думки. Критикують ідеї Штайнмайера щодо Росії німецький партійний блок ХДС/ХСС і фракції "зелених" у Європарламенті. Глава фракції "зелених" у Європарламенті Ребекка Хармс вважає, що такі висловлювання глави МЗС Німеччини розхитує основи стабільності Євросоюзу.
Критика Штайнмайера на адресу НАТО — це "безвідповідальний сигнал" на тлі відмови Кремля вивести озброєння і війська з Донбасу,
— заявила Ребекка Хармс.
Читайте також: Глава Донеччини розповів, що змусить Путіна забрати свої війська з Донбасу
Хармс наголосила, що санкції проти Росії, які були введені після анексії кримського півострова та війни на сході України, — спільне рішення Ради ЄС.
У CSIS наголошують — Путін не захоче співпрацювати з Заходом. А санкції проти Росії не вплинули на її політику щодо Європи та США.