Війна у Сирії
– Мені здається, що Сирія для Путіна – це стратегічна точка опори чи тактичний елемент дипломатичної гри. Будь-які військові операції, особливо на Сході, є дуже небезпечними. Я думаю, що якщо Путін буде намагатися до кінця відстояти позиції Асада і досягти тієї формули стабілізації ситуації, яка буде вигідна йому – то цей "дощ" на довго.
НАТО і Росія
– Якщо уважно поспостерігати, як Путін себе поводить, то мені здається, що його тактика полягає в легких спробах розширити червону лінію. Залітаючи у повітряний простір певних країн НАТО, зокрема Туреччини, або заходячи в територіальні води цих держав, він хоче подивитись на їхню реакцію.
Якщо Туреччина збила літак повітряних сил Росії чи Сирії – думаю, скандалу не буде. Путін просто зрозуміє, що йому "дали по носу".
– Путін поводить себе як молодий мачо. Для серйозних західних політиків він фігура відома, як хуліган, як мачо, який хоче продемонструвати свою силу. Але він грає м’язами, в першу чергу, перед своїми виборцями.
Біженці
– Основне навантаження лягає на ті держави, куди потрапили біженці і куди вони прагнуть – розвинуті держави Євросоюзу. Мені здається, ця проблема на роки. Вона потребуватиме мільярди доларів на її вирішення. Я думаю, наслідки нинішнього міграційного феномену Європа буде відчувати найближчими роками.
Відведення озброєння в АТО
– Ситуація на Донбасі має тривалі перспективи. Зокрема, не треба тішити себе тим, що не лунають постріли на Донбасі. Путін не грає м’язами і не дає наказу застосувати зброю лише тому, що поки що ситуація рухається у тому напрямку, який йому вигідний.
Реформа прокуратури
– Незадоволення роботою української прокуратури – це черговий сигнал невдоволення темпами боротьби з корупцією. Бо дієвим елементом боротьби з корупцією є прокуратора. Поки цей орган не запрацює, то ніяких позитивних зрушень в Україні не буде.
Я маю сумніви, що Порошенко розгорне масштабну боротьбу проти корупції. Колишні представники "Партії Регіонів" і команда Януковича спокійно йдуть на вибори.