Путін заговорив на брифінгу про газ у формі жарту. Але варто зауважити, що звертався він у цей момент і до лідерів Німеччини та Франції, які споживають чимало російського газу, який до них постачається у тому числі й через українську ГТС.

Найголовніше: Результати нормандської зустрічі: про що домовились у Парижі

А після жарту російський лідер акуратно перевів мову на тему знижки на газ безпосередньо для України – українського промислового споживача.

Пам'ятаєте відомий дитячий віршик: "А у нас у квартирі газ. А у вас?". І у вас є. І буде. Але може бути набагато дешевше, якщо ми домовимося про спільну чесну роботу,
– сказав Путін.

І додав: "Може бути дешевше на 25%, ніж сьогодні отримує кінцевий споживач. Перш за все, промисловий споживач. Тому що ціна газу для побутового споживача, для громадян, дотується. І ми не можемо вираховувати ціну від ціни, що дотується – це звичайна економічна логіка".

Президент України Володимир Зеленський при цьому сказав: "В рамках нашої нормандської зустрічі ми не обговорювали питання транзиту газу, а от на двосторонній зустрічі з президентом РФ ми говорили про це. Мені здається, що це питання ми розблокували. І вже на рівні радників обговорюватимуть деталі договору про транзит газу".

До теми: Зеленський оприлюднив деталі перемовин щодо нового контракту з Росією на транзит газу