Таку думку 24 Каналу озвучив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. За його словами, ПВК "Вагнера" досягала хоч якихось успіхів при величезних втратах, бо мала велику підтримку російської армії.

До теми ПВК "Редут" замінила вагнерівців, – у розвідці Британії пояснили, що це дало росіянам

ПВК "Редут" не матиме значення

Роман Світан зазначив, що свого часу ПВК "Вагнера" мала велику кількість озброєння через близькі стосунки її власника Євгєнія Пригожина з диктатором Владіміром Путіним. Тоді мало не весь російський ВПК працював саме на вагнерівців, які змогли досягнути хоч якихось результатів.

Весь ВПК Росії працював на результат ПВК "Вагнера", які просувались зі швидкістю 30 кілометрів на рік. Це відстань між Попасною та Бахмутом. Як би інша ПВК не називалась, все залежатиме від того, скільки сил та засобів їй нададуть. Якщо вона буде у такому ж нормуванні, що й інші військові частини російської армії, то ми про неї навіть не почуємо,
– переконаний він.

Росія зможе використати ПВК "Редут" як інформаційний привід та механізм привернення уваги. Раніше ЗСУ вже ліквідовували частини цієї ПВК. Тому без відповідної підтримки це вороже угрупування не матиме значення на перебіг бойових дій в Україні.

Світан про ПВК "Редут": дивіться відео

ПВК "Редут": що відомо

  • Журналісти "Радіо Свобода" у своєму розслідуванні довели, що ПВК "Редут" напряму контролюється та фінансується Головним розвідувальним управлінням Генерального штабу Росії (ГРУ). Вороже угруповання є прихованою системою рекрутингу найманців для російської військової розвідки. Однак офіційно ця ПВК називає себе "добровольчим" підрозділом.
  • Цю інформацію підтвердив представник ГУР МО Андрій Юсов. Він зазначив, що всі умовні "ПВК" є невіддільними складовими російських спецслужб або в цілому військових структур.
  • Крім того, журналісти "Схем" отримали доступ до телефонів бойовиків ПВК "Редут". Вони ідентифікували шлях російських загарбників і дізналися, що окупанти активно знімають відео з фронту.
  • Британська розвідка заявила, що ПВК "Редут" почала займатися вербуванням росіян під виглядом "добровольців", зокрема, колишніх найманців Євгєнія Пригожина. На думку розвідників, нова ПВК замінила вагнерівців.