Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті НАБУ.
Читайте також: Під НАЗК встановили кумедний пам'ятник корупціонеру: фото
Зокрема, у зловживанні владою або службовим становищем підозрюють:
- колишнього керівника Філії "Центр забезпечення виробництва" (далі — "ЦЗВ") ПАТ "Укрзалізниця" (чинного на момент вчинення злочину);
- колишнього заступника начальника Філії "ЦЗВ" ПАТ "Укрзалізниця" (чинного на момент вчинення злочину);
- начальника відділу нафтопродуктів управління обліку нафтопродуктів та складського господарства Філії "ЦЗВ" ПАТ "Укрзалізниця";
- куратора компанії-постачальника палива — довірену особу кінцевих власників фінансово-промислової групи, до складу якої входить компанія-постачальник палива "Укрзалізниці".
- особу, підлеглу куратору, відповідальну за пошук та супроводження державних закупівель нафтопродуктів, у яких приймала участь компанія-постачальник палива "Укрзалізниці".
Оскільки місцезнаходження трьох із зазначених осіб –екс-керівника Філії, куратора компанії-постачальника та його підлеглого – наразі не встановлено, про підозру їм повідомлено у спосіб, передбачений частиною 1 статті 278 Кримінального процесуального кодексу України. Стосовно решти підозрюваних – вирішується питання обрання запобіжних заходів,
– йдеться у повідомленні НАБУ.
Зазначається, що ТОВ "Вог Аеро Джет" виграло тендер та уклало з Філією "ЦЗВ" ПАТ "Укрзалізниця" договір поставки дизпалива за економічно вигідною ціною, яка на той момент була нижчою за ринкову. Згодом "Укрзалізниця" та постачальник тричі (23, 25 і 29 березня 2016 року) підписували додаткові угоди до договору поставки.
Відповідно до цих угод службові особи "Укрзалізниці", користуючись нормою закону про можливість підвищення ціни до 10% у випадку її коливання на ринку, кілька разів додатково збільшували вартість дизпалива для залізниці.
Як з’ясувало слідство, законних підстав для укладання третьої додаткової угоди не було, оскільки впродовж 25-29 березня 2016 року ринкові ціни на пальне не зростали.
Читайте також: У США висловили стурбованість щодо інциденту в НАБУ
Таким чином, закупівельна ціна дизпалива не лише втратила свою економічну привабливість, але й перевищила ринковий рівень цін. Це, на думку детективів, призвело до спотворення результатів торгів.
"Укрзалізниця" закупила у переможця тендеру три чверті від запланованого обсягу палива за цінами, підвищеними на підставі третьої додаткової угоди, і в результаті переплатила постачальнику за дизельне пальне 92 мільйони гривень.