Водночас серед інших опозиційних сил "Батьківщина" та "Європейська солідарність" до рейтингу потрапили як постійні брехуни, так і відверті "правдоруби". Дослідження проведене аналітиками VoxChek.

До слова: Чи повинні політики говорити українською мовою: результати опитування

Хто з політиків найчастіше маніпулював або обманював

  • Вадим Рабінович – "Опозиційна платформа – За життя";
  • Нестор Шуфрич – "Опозиційна платформа – За життя";
  • Олександр Качний – "Опозиційна платформа – За життя";
  • Юлія Тимошенко – "Батьківщина";
  • Петро Порошенко – "Європейська солідарність".

При цьому Петро Порошенко та Вадим Рабінович частіше маніпулювали фактами, а інші троє – здебільшого просто брехали. Крім того, Рабінович фактично не говорив правди.

Хто з політиків найчастіше говорив правду

  • Дмитро Разумков – голова Верховної Ради України;
  • Артур Герасимов – "Європейська солідарність";
  • Сергій Власенко – "Батьківщина";
  • Володимир Зеленський – президент України;
  • Віктор Медведчук – "Опозиційна платформа – За життя".

Тут безумовними лідерами є Разумков і Герасимов, які говорили правду у понад 60% випадків. Втім Зеленський та Власенко теж недалеко втекли – понад 50% правди.

Цікаво: Українці назвали політика, подію та розчарування року – опитування

Цікава ситуація виникла з Анною Скороход (позафракційна). Вона потрапила на 6-е місце у рейтингу "правдорубів", втім увійшла і в трійку маніпуляторів.

Водночас президент Володимир Зеленський та депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук очолили рейтинг тих, хто найчастіше любить перебільшувати.


Рейтинг брехунів, маніпуляторів та "правдорубів" в українській політиці / Інфографіка 24 канал

Редактор VoxChek Максим Скубенко у прямому ефірі 24 каналу пояснив, що рейтинг складали, переглядаючи рейтингові телешоу, на які ходять політики.

Ми брали телеканали, які мають 0,5% й більше охоплення, а також вік від 18 до 54 років. У нас вийшла "Свобода слова" на "ICTV", "Пульс" на "112 каналі", "Український формат" на "NewsOne", "Право на владу" на "1+1" та "Свобода слова Савіка Шустера",
– повідомив Максим Скубенко.

Він додав, що українські політики уміють дивувати. Їх теми варіюються від стандартних: макроекономіка, ВВП, газові домовленості. А також доходить до дороги в Рівненській області.

"Ми бачимо, що практично у всіх цих політиків є якась частка правди, коли політики критикують теперішню владу, критикують своїх опонентів, критикують попередню владу. Існує висока ймовірність того, що це брехня або маніпуляція. Натомість, якщо політики говорять про свої досягнення, партій і влади – немає місця для брехні. Максимум для перебільшень", – розповів редактор VoxChek Скубенко.

Дивіться пряме включення редактор VoxChek Максима Скубенка:

Для дослідження аналітики враховували усі фактологічні твердження політиків. Водночас власні оцінки політиків чи прогнози до уваги не бралися.