У документі Зеленський пропонує внести до Закону "Про публічні закупівлі" низку змін, щоб забезпечити організацію підготовки та проведення виборів в Україні, а саме здійснення закупівель товарів і послуг для таких потреб.

Читайте також: Позачергове засідання Верховної Ради: онлайн-трансляція

У пояснювальній записці до законопроекту мовиться, що закупівлю таких товарів і послуг необхідно здійснювати невідкладно. Адже терміни їх виготовлення та поставки є досить тривалими, а виборчі комісії не можуть проводити довгострокові процедури закупівель.

Крім того, такі замовлення, як виготовлення, пакування, доставка виборчих бюлетенів (…) можуть виконати лише підприємства, які мають відповідні виробничі потужності, досвід виконання подібних замовлень, підготовлених фахівців, а також досвід виготовлення замовлень у великих обсягах.

Читайте також: Компроміс Зеленського і Ради: що змінять у законі про вибори

Що дасть схвалення цього проекту закону?

Дасть змогу законодавчо врегулювати питання своєчасної закупівлі товарів і послуг для підготовки та проведення виборів в Україні. Документ забезпечить однозначне застосування норм законів про вибори та усунення їх неточностей у частині здійснення виборчими комісіями закупівель товарів і послуг.

Читайте також: Закон про імпічмент: хто розробляє проект і коли його підпише Зеленський

Законопроектом передбачено, що скарги, які учасники торгів подають щодо результатів закупівель, пов’язаних з виборами, не зупинятимуть підготовки до проведення виборів.

Законопроект відправили на опрацювання комітету. Цей документ Зеленський визначив як невідкладний.