Своє звернення Леонід Кравчук озвучив під час урочистого засідання Верховної Ради, повідомляє 24 канал.

До слова Декларацію про суверенітет ніхто не валив правками, – Зеленський на урочистому засіданні Ради

Ми не маємо права навіть думати про те, щоб хтось виконував щодо нас роль "училок" або втручався в наші внутрішні справи. Не має значення, на Заході це чи на Сході,
– заявив перший президент України.

Він наголосив, що українці не можуть допустити того, щоб радитися з недругами або ворогами. Мовляв, це принижує нас.

"Такі дії роблять кожного, хто їх допускає, нікчемним, дрібненьким і дуже маленьким. Я звертаюся до вас із великим проханням: зупинити розхитування моховика ворожнечі в суспільстві й у самій Верховній Раді", – наголосив Леонід Кравчук.

Щодо різних політичних баталій він висловив думку, що це більше схоже не на пошук кращого шляху, а на пошук найкоротшого шляху до влади через популізм і різні неподобства.

Повірте мені, я вже не молода людина і 60 років з хвостиком, як був в системах різної влади й бачив все, але ніколи нікому публічно не було дозволено опускатися нижче ватерлінії. Це можна в себе вдома, на своїй кухні, але не на державному рівні,
– застеріг політик.

Важливо Урочисте засідання Верховної Ради: онлайн-трансляція

Він також наголосив на неможливості миритися з тим, що в суспільстві визріває протистояння центру й регіонів. Мовляв, це дуже небезпечна тенденція, яка може призвести до втрати управління державою.

"Для тих, хто це робить, у мене одне прохання: ви можете робити все що хочете, але спершу порадьтеся з людьми. Запитайте в людей, чи хочуть вони федерації, чи хочуть унітарної держави", – наголосив Кравчук.

Декларація про державний суверенітет України: коротко

  • Це документ, який проголошував державний суверенітет України. Ще 16 липня 1990 року його схвалила Верховна Рада УРСР 12 скликання, яка потім стала Верховною Радою України 1 скликання.
  • Цей документ був схвалений в часи розпаду Радянського Союзу й теж мав свій вплив на цей процес. До слова, одночасно парламент схвалив постанову про День проголошення Незалежності України.
  • Одним з ключових положень Декларації про суверенітет було положення про громадянство. Проголошувалося, що Україна має своє громадянство, де всі громадяни рівні перед законом.