Про це 24 каналу повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Він зазначив, що в зруйноване російськими окупантами місто почали завозити сепаратистів з окупованих територій України, а також самих росіян.

Важливо Верещук оцінила шанси вивезти важкопоранених військових з "Азовсталі"

Псевдоволонтери з Росії допомагають окупаційній владі

У Маріуполь масово привезли працівників російського МНС, а також так званих "волонтерів" та усілякі "громадські організації". Зараз їх дуже багато в місті,
– розповів Андрющенко.

За його словами, російських надзвичайників привозять в місто, аби розбирати завали. Водночас псевдоволонтери нібито працюють в гуманітарних штабах, але здебільшого допомагають окупаційній владі з проведенням фільтрації.

"Фактично, вони контролюють місцеву колабораційну владу, щоб вона не влаштовувала "щось не те", – зауважив радник мера.

Намагаються інтегрувати Маріуполь в Росію

Також Андрющенко повідомив, що до Маріуполя завозять працівників із закладів освіти країни-агресорки. За його словами, спочатку це були представники середньої освіти, зараз вже з'явилися й з вищої.

Читайте також Окупанти у "фільтраційних" таборах вже дійшли до допитів дітей

Також відомо, що до міста відправляють працівників банківської системи з Росії. Та й загалом представників різних важливих секторів, які є в кожній державі.

Їх привозять, як інструкторів, які зараз вибудовують систему інтеграції Маріуполя у всі системи життєдіяльності Росії,
– наголосив Андрющенко.

Радник міського голови Маріуполя розповів про росіян, яких масово привозять в місто: дивіться відео

Ситуація в Маріуполі: останні новини

  • У Маріуполі продовжують знаходити тіла загиблих українців. У міській раді повідомили, що людей ховають у братських могилах, водночас ймовірно окупанти закидують їх хлором, аби приховати сліди воєнних злочинів.
  • Через обстріли російських окупантів у місті дефіцит води. Криворукі загарбники, які намагались полагодити водопровід, затопили всі підвали, а вулиці перетворили на ріки.
  • Окупація росіянами Маріуполя призвела до гуманітарної катастрофи. Поки російська пропаганда роздуває фейки про забезпечення маріупольців продуктами, люди змушені порпатись в сміттєвих баках, аби знайти хоч якось прогодуватись.