Таку думку 24 Каналу висловив генерал-лейтенант у відставці, військовий експерт, засновник БФ "Закриємо небо України" Ігор Романенко, зауваживши, що Польща не має подібних систем протиповітряної оборони. Тимчасом вибори у США негативно відбиваються на виділення допомоги Україні.

Дивіться також Польща може передати Україні радянські ракети для ППО, – Дуда

Радянські ракети Польщі

На думку Романенка, Анджей Дуда переоцінив протиракетні можливості спеціально для своєї політичної ваги та дій, спрямованих на військову допомогу Україні.

У поляків за радянських часів не було комплексів з протиракетними можливостями. В них зараз є Patriot,
– підкреслив генерал-лейтенант у відставці.

Вплив США

За словами Романенка, Україна ще від початку повномасштабного вторгнення пропонувала спільно закрити небо України та займається цим питанням досі.

"В цьому поляків стримують американці. США допомогли нам на 138 мільйонів доларів, безумовно, ми їм дякуємо, але їхня боротьба за президентське крісло відбивається на наших справах", – зауважив генерал-лейтенант у відставці.

Військова допомога Україні: останні новини

  • Польща та Литва не можуть передати Україні системи Patriot. Президент Литви зазначив, що в його країні немає цих систем, а Анджей Дуда заявив, що системи Patriot, які є в Польщі, належать США.
  • Спікер Палати представників США Майк Джонсон пообіцяв найближчим часом винести на голосування питання щодо допомоги України. Однак досі невідомо, як виглядатиме цей пакет допомоги та хто його підтримає.
  • Прем’єр-міністр Словаччини Роберто Фіцо заявив, що його країна готова надати військову допомогу Україні. Однак допомога буде на комерційній основі.