Про це в ефірі 24 Каналу розповіла керівниця Об'єднаного координаційного центру сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк. За її словами, противник досі використовує удари по прифронтових цивільних регіонах, аби тиснути на мирне населення психологічно.

Дивіться також Коли Путін опиниться в Гаазі, чому Росія не вийде з-під санкцій: що пишуть західні ЗМІ

Гуменюк повідомила, що 3 березня під час ракетної небезпеки росіяни вивели у море третій ракетоносій, загальний залп був до 16 ракет. Однак протягом дня його завели в пункті базування.

4 квітня у зв'язку зі штормовим попередженням цілком імовірно, але не обов’язково, росіяни заведуть свої ракетоносії до місця базування.

За словами речниці Пресцентру сил оборони півдня, зараз в море росіяни вивели 9 кораблів, серед яких 2 ракетоносії: надводний і підводні, сумарний залп – до 12 одиниць.

Досить високий ступінь загрози для ракетної атаки, тому що ракети "Калібр" є високоточною зброєю, і можуть бути застосовані якраз для уражень об'єктів критичної, енергетичної, військової інфраструктури,
– додала спікерка.

Ситуація на півдні

Гуменюк повідомила, що повторення комбінованої ракетної атаки найближчими днями можливо, але поки що ворог продовжує використовувати керовані авіаційні бомби, зокрема вздовж лінії фронту.

За минулу добу в Херсонському і Бериславському районі ворог тричі використовував такі види атак. Росіяни знову били по сільськогосподарських угіддях та промислових потужностях.

Ворог не дає регіону відновитися, намагаючись саме в такий спосіб тероризувати мирне населення, тим що деокупація не принесла для них того самого полегшення і відновлення мирного життя, про яке вони так мріяли,
– зауважила спікерка.

Начальниця Об'єднаного пресцентру сил оборони півдня розповіла, що на лівому березі росіяни також тероризують мирне населення, утискають людей похилого віку, не дають можливості отримати пенсії та соціальні виплати, примушують до насильницької паспортизації і намагаються сформувати для себе списки на евакуацію. Зокрема Скадовський напрямок потужно готують до виїзду на територію Росії.

Гуменюк оцінила ймовірність ракетного удару найближчим часом: дивитись відео

Критично низький запас ракет змушує росіян змінювати тактику

  • У росіян залишилися близько 15% високоточних та далекобійних ракет з тих, що вони мали на початку повномасштабного вторгнення. Військовий Олексій Гетьман повідомив, що ворог має понад сотню "Іскандерів", Х-555, Х-101, а також "Калібри" та "Кинджали". Щомісяця Росія може загалом виробляти не більше 50 ракет.
  • Гетьман припустив, що росіяни будуть відмовлятися від масованих атак, натомість використовувати точкові обстріли.
  • Полковник ЗСУ Роман Світан вважає, що росіяни цілком можуть відмовитися від масованих атак, адже це не дає результатів. Якщо все ж масована атака відбудеться, то приблизно в першій декаді квітня. Але, ймовірно, росіяни можуть використовувати і точкові удари – по 8 – 10 ракет, намагаючись знищити певний об'єкт.