Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. За його словами, панікувати через нову тактику росіян не потрібно. І українці, і росіяни поступово адаптовуються до тактик один одного. Це – безперервний процес.

До теми "Чекали весну та мали мрії": російська ракета знищила будинок подружжя з Павлограда

Чому Росія завдала удар вночі

Як наголосив Ступак, схоже на те, що окупанти повернулися до попередньої тактики нічних обстрілів. Цілком ймовірно, що росіяни знову хочуть максимально втомити цивільне населення від війни.

Це розраховано на цивільний компонент. На нас. Так росіяни намагаються спровокувати втому українців від обстрілів та від війни загалом,
– зауважив Ступак.

Попри це, не варто відкидати різні сценарії. Досить реально, що загарбники робитимуть і денні масовані обстріли. Тут потрібно ретельно стежити за ситуацією та бути готовим до різних варіантів.

Чому росіяни завдали ракетного удару вночі – думка Ступака: дивіться відео

Все може бути. Деталі знає виключно наша розвідка. Росіяни намагатимуться зробити певний баланс, щоб і перевантажити нашу ППО, і максимально закидати нас цим повітряним лайном. Вони постійно міняють вихідні дані в цій "грі",
– зазначив Ступак.

Масована ракетна атака Росії по Україні 16 лютого: коротко

  • Вночі 16 лютого Росія випустила по Україні 36 ракет. Відомо, що вони використовували крилаті ракети Х-101/Х-555, "Калібри" та Х-22. Українські військові знищили 16 ракет.
  • Три російські ракети влучили в один з об'єктів на Львівщині. На щастя, працівники перебували в укриттях, тому обійшлося без жертв та постраждалих.
  • Також відомо про приліт в Павлограді. Там загинула 79-річна жінка, а також було семеро постраждалих.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов підтвердив, що окупанти змінили тактику. Тепер вони будуть пробувати використовувати нічні обстріли.
  • Він додав, що загалом дії окупантів свідчать, що вони готуються та намагаються змінити ситуацію на фронті у будь-який спосіб, використовуючи різні засоби. Саме тому, зокрема, росіяни почали використовувати повітряні кулі. Вони не несуть прямої загрози, однак завдають додаткової роботи українським військовим. За ними потрібно уважно спостерігати, адже до куль можуть бути прилаштовані небезпечні об'єкти.