Мер Львова Андрій Садовий пояснив, яка ситуація у Львові після російського теракту. Він зробив відповідний допис у соцмережах та виклав фотографії, зроблені через місяць після ракетного удару Росії.

До теми Ми відбудуємо знищений будинок-пам'ятку архітектури, – Садовий про розв'язання проблеми з житлом

Яка ситуація з постраждалими

Садовий заявив, що всі сімʼї, які подали заявки на компенсацію, вже отримують гроші на оренду житла. За його словами, "так буде, поки не відбудуємо зруйновані будинки". Мовиться про 58 квартир.

Тим, чиї помешкання зазнали меншої шкоди, місто допомагає відремонтувати дах, та виплачує допомогу на ремонт перекриття і заміну дверей,
– додав він.

Міський голова також повідомив, що 8 серпня місто почало встановлення дерев’яних вікон, що виготовлені відповідно до вимог ЮНЕСКО. Їх близько 600. Решту вікон допомагають замінювати міжнародні донорські організації. Загалом у Львові замінять близько 3 000 вікон.

Такий вигляд мають будинки через місяць після атаки Росії / Фото Андрія Садового

Що сказали в ЮНЕСКО

Мер повідомив, що місцева влада перебуває на постійному зв'язку з Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. ЮНЕСКО допоможе з відбудовою зруйнованих помешкань, які перебувають під опікою цієї організації. Однак мова не йде про повне фінансування.

Місто вже виділило 100 мільйонів гривень на першочергові витрати для ліквідації наслідків обстрілу. Яка загалом вартість відбудови зруйнованих будинків, наразі не відомо. Це залежить від обрахунків, які проводять будівельники,
– пояснив Садовий.

Міський голова анонсував поетапне інформування про стан робіт.

Росія атакувала Львів 6 липня

  • Нагадаємо, російські загарбники обстріляли місто Лева "Калібрами". Жителі почули вночі 4 вибухи.
  • Це була найбільша атака Росії на Львів від початку її повномасштабного вторгнення в Україну. Внаслідок теракту було знищено 2 будинки. Багато будівель отримали пошкодження.
  • На жаль, через російську агресію загинуло 10 людей. Ще 45 осіб було поранено. Серед постраждалих 3 дитини.
  • У Львові в той день повністю повилітало 3 000 вікон. Через вибухову хвилю без них залишилася Львівська політехніка, школа, садочок та багато інших будинків.