Як підкреслив Разумков на початку відео, хоча зазвичай підбивають підсумки перших ста днів роботи, але ця Верховна Рада працювала у турборежимі, тому день тут рахують за два.

Цікаво! Турборежим у Раді: скільки законопроєктів зареєстрували чинний і попередній парламенти

Розпочала свою роботу Верховна Рада IX скликання 29 серпня. Також цього дня відзначали День пам’яті захисників України, тому перед засіданням Дмитро Разумков разом з депутатами від "Слуги народу" поклали квіти до Стіни пам'яті загиблих воїнів війни на Донбасі. Вже під час самого засідання депутати склали присягу та обрали Разумкова головою Верховної Ради.

"Ось тут все і почалося. Це не лише велика зала – це зала парламенту нашої держави. Саме тут народжуються нові закони, закони, які змінять нашу Україну. Іноді тут є дискусія, іноді вирують пристрасті. Але саме такою є робота Верховної Ради України, іноді вона – цілодобова", – підкреслив Разумков.

Зауважимо, що перший день роботи Ради видався цілком продуктивним. Парламентарі працювали практично до 2 ночі 30 серпня та встигли ухвалити величезну кількість законопроєктів, а також призначити президію парламенту, голів комітетів і новий склад Кабінету міністрів.

Яким є чинний парламент!? Нова Верховна Рада – найголовніше: спікер, коаліція, комітети

"З першого дня нашої роботи Верховна Рада взяла непоганий темп. Ми чули багато критики, однак і депутати, і суспільство дуже добре розуміють – нова Верховна Рада повинна бути якісною, ефективною та динамічною", – зауважив Разумков.

Які важливі рішення ухвалили у Раді упродовж перших 50 днів:

– підтримали проєкт закону щодо зняття депутатської недоторканності;

– підтримали проєкт закону про процедуру імпічмента президента України;

– до Конституційного суду направили закон про внесення змін до Конституції щодо скорочення кількості депутатів ВР до 300 осіб;

– спрощено процедури митного контролю;

– спрощено процедури призначення та звільнення чиновників;

– розблоковано роботу Антикорупційного суду;

– підтримали проєкт закону про внесення закону України "Про столицю України – місто-герой Київ";

– підтримали проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства;

– підтримали проєкт закону про будівельні норми;

– підтримали проєкт закону про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо зменшення тиску на бізнес;

– підтримали проєкт закону про внесення змін до деяких законів щодо перезавантаження влади;

Загалом за перші 50 днів роботи Верховної Ради IX скликання депутати розглянули 209 проєктів законів, 56 з них ухвалили в цілому, а 16 було ухвалено у першому та другому читаннях.

До речі! Зеленський звертатиметься до Ради зі щорічним посланням

Багато хто називає роботу Верховної ради революційною. Але для нас це – не революція, а еволюція, тобто нормальний розвиток як парламенту, так і держави. Щоправда, перший місяць показав, що така робота парламенту подобається далеко не всім – тим, хто звик, що парламент – мертвий, що він не працює, що в ньому можна створювати схеми. Але такого більше не буде – український парламент працюватиме, зокрема і на український народ. Я впевнений, що ми зможемо змінити цю державу, зробити її такою, щоб в ній було комфортне та якісне життя,
– наголосив Разумков.

Раніше Дмитро Разумков заявляв, що найближичим часом Верховна Рада відійде від турборежиму, але це не означатиме, що парламентарів працюватимуть повільніше, натомість їхня робота стане більш спокійною.