Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. Він виступив проти ініціативи Польщі.

Дивіться також Доведеться активніше використовувати Кримський міст: яка проблема спіткала росіян

Як на слова Сікорського відреагувала Ташева

Постійна представниця Президента в Криму Таміла Ташева на своїй сторінці у Фейсбуці написала, що особисто цих слів не чула, хоча бачила багато посилань у різних медіа.

Як це неодноразово висловлювали лідери нашої держави, і в першу чергу Президент України Володимир Зеленський – єдиною формулою миру, єдиним планом запропонованим світу щодо завершення цієї війни – має бути український план,
– наголосила Ташева.

Вона додала, що Крим та місто Севастополь продовжують залишатися невід'ємною частиною України.

"Будь-які пропозиції щодо передачі Криму під протекторат чи проведення нових референдумів суперечать принципам міжнародного права та підривають суверенітет України", – зазначила представниця Президента.

Ташева також зазначила на тому, що Росія систематично порушувала права людини у Криму після незаконної окупації у 2014 році, зокрема переслідування кримських татар і українців.

За її словами, такі пропозиції можуть створювати серйозні перешкоди для відновлення справедливості та захисту прав жителів Криму.

"Ми твердо стоїмо на позиціях Формули Миру Президента України Володимир Зеленський, яка передбачає повне відновлення територіальної цілісності України, виведення іноземних військ і відновлення контролю над державним кордоном. Лише дотримання цієї формули може забезпечити всеосяжний, справедливий і тривалий мир у регіоні", – підкреслила Ташева.

Україна не відмовиться від Криму

Після виступу Радослава Сікорського під час дискусії на 20-й щорічній зустрічі YES у Києві щодо вирішення долі півострова, цю ідею прокоментував Єрмак.

Крим – це Україна. Росія порушила міжнародне право та має відповідати за це,
– написав він.

У Польщі запропонували провести референдум під наглядом ООН

Сікорський вважає, що Крим має важливе символічне значення для російського лідера Володимира Путіна, але є стратегічно значущою територією для України. Тому, на його думку, укладання мирної угоди між Україною та Росією неможливе без демілітаризації півострова.

Польський міністр запропонував провести "чесний референдум" у Криму під наглядом ООН і вирішити подальшу долю півострова.