Про це 24 Каналу розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він зауважив, що перехід має відбутися природно в результаті цивілізованої дискусії.
Читайте також 6 січня – Святвечір напередодні Різдва: стародавні традиції та значення вечері
Цьогоріч Україна фактично святкує два Різдва: 25 грудня та 7 січня, це пов’язано із реформою церковного календаря.
Більшість українців підтримує реформу
Ткаченко згадав опитування, що проводилися у додатку "Дія". Згідно з його результатами 59% українців висловилися за те, щоб святкувати Різдво 25 грудня за григоріанським чи новоюліанським календарем, так само як святкує переважна більшість православних церков.
За словами міністра, рішення про дати церковних свят лежить у юрисдикції синодів ПЦУ та Греко-католицької церкви.
Я думаю, що в результаті дискусії, нормальної цивілізованої дискусії, очікувань суспільства синоди двох церков мають визначитися, коли святкувати,
– додав Ткаченко.
Ткаченко про перехід до нового церковного календаря: дивитися відео
Потрібен час
Міністр переконаний, що переведення до "здорового глузду" церковного календаря і звичайного, яким всі користуються, з часом буде вирішено.
Цей процес уже прискорюється тому, що ніхто не хоче святкувати Різдво спільно з Москвою, – зауважив Олександр Ткаченко.
Чому важливо перейти на Григоріанський календар
- За старим календарем живуть тільки декілька церков, до них належить і російська. Тому, якщо відійти від них, то це матиме винятково позитивний вплив.
- В Україні на державному рівні затверджено святкування Різдва для обох дат. Офіційне визнання Різдва 25 грудня дає підстави для поступового переходу українських церков на загальноприйнятий календар.
- Дати церковних свят нині відстають на 2 тижні. Йдеться не лише про Різдво, а й про дату інших свят – Благовіщення, Преображення, Миколая тощо.