Про це заявила заступниця міністра оборони України з питань соціального розвитку Наталія Калмикова. Вона назвала першочергові пріоритети та індикатори якісних змін у Міноборони за основними напрямами своєї роботи. Зокрема, мовиться про сфери військової медицини та управління людським капіталом
Цікаво Мобілізація в Україні: чи можуть скасувати висновки ВЛК обмежено придатним
На ВЛК чекають зміни
Калмикова зазначила, що Міноборони планує переглянути підходи, щоб посилити спроможності Збройних Сил, а відповідно посилити спроможності держави, при цьому тримаючи у фокусі військовослужбовців – тих, хто безпосередньо захищає нас на лінії фронту. За її словами, для досягнення цієї мети вже проводяться внутрішні заходи.
Ми розраховуємо стати частиною позитивних змін. Наша задача зараз – під лідерством міністра оборони створювати впроваджувати зміни, щоб посилити обороноздатність країни,
– зауважила заступниця міністра.
Вона наголосила на важливості створення системи, у якій людина буде:
- готова прийти служити у ЗСУ,
- розуміти, що з нею там відбуватиметься і що від держави вона матиме взаємність.
"Зараз проходять фінальні зовнішні погодження документи, які регулюють облік військовослужбовців. Військовослужбовець після ВЛК відбуває сам або у військову частину, або ТЦК та СП. А документи від ВЛК в електронному вигляді "ідуть" за ним. Це те швидке рішення, якого так потребують люди після поранення", – пояснила Калмикова.
На її думку, у процесі інтеграції військового у цивільне життя ветеран повинен знайти таке місце, де він розумітиме, що потрібен так само, як був потрібен на війні. Йому необхідно знайти роботу та мати зайнятість або ж займатися підприємницькою діяльністю. За словами Калмикової, у Міноборони вже ведеться робота щодо створення можливостей для ветеранів.