Таким чином, він допоміг своєму соратнику по фракції та позбавив його проблем прямо перед виборами. НАБУ розслідує декілька справ, де фігурують брати Дубневичі або пов'язані з ними компанії. Вищезгадане подання ж стосується махінацій з грошима "Укрзалізниці" – державного підприємства, жахливим сервісом якого змушені користуватися всі громадяни України.
Читайте також: Легалізація кримінальних авторитетів: на які альянси готовий піти Порошенко, аби втримати владу
Замість того, щоб йти на оновлення вагонів або зарплати персоналу, кошти стають здобиччю "смотрящих", які після кожних виборів обсаджують "Укрзалізницю". Одним з головних "смотрящих" нової влади на "Укрзалізниці" став Ярослав Дубневич, який за квотою БПП отримав комітет з питань транспорту, а його фірми стали заміняти людей Януковича в постачаннях ресурсів для залізниці.
Я особисто отримував офіційні відповіді про те, що в останній рік "злочинної влади" певну номенклатуру, скріплення й прокладки, закривав для залізниці депутат Вілен Шатворян, близький друг сина Януковича.
Вілен Шатворян
Та коли влада змінилася, цю саму номенклатуру товарів почали постачати брати Дубневичі.
Якщо в перший рік після Майдану, у 2014 році, компанія, наближена до братів Дубневичів, постачала на суму 103 мільйони гривень, то вже у 2015 році об'єми зросли до 173 мільйонів. Щоб гарантувати потоки у свої кишені, Дубневичі одразу після зміни влади поставили свого директора з інфраструктури "Укрзалізниці" Сергія Михальчука.
Справа, яку розслідує НАБУ, стосується іншої продукції, яку регулярно закупляє "Укрзалізниця" – стрілочні переводи. Розмір ймовірної шкоди – майже 100 мільйонів гривень. Переможцем тендерів стала компанія "Арго", проте заплачені "Укрзалізницею" гроші не затримувалися на рахунках фірми-посередника, вона переказувала їх корпорації "КРТ" братів Дубневичів.
Читайте також: Під патронатом Кремля: як Бойко та Порошенко створюють нові схеми для корупційного заробітку
Ця корпорація закупляла стрілочні переводи у виробника – "Дніпропетровського стрілочного заводу". Замість прямих поставок "Укрзалізниця" купляла продукцію через дві прокладки, які забирали собі частину грошей. Різниця в ціні за перекладання паперів з однієї тумбочки в іншу становила 20% від загальної вартості: ці гроші фактично забиралися у нас з вами як клієнтів" Укрзалізниці" та осідали на рахунках Дубневичів.
Крім цього, Дубневичі не встигли зробити поставку на "Укрзалізницю" й держава підписала з його компанією "Арго" додатковий документ – збільшили й терміни виконання угоди, й вартості закупівлі аж на 57 мільйонів гривень. Загальна сума договору лише по цій позиції досягла 350 мільйонів гривень.
Участь компаній Дубневича у постачаннях на "Укрзалізницю" – це відвертий конфлікт інтересів, коли з одного боку депутат відповідає за транспортну галузь на рівні Верховної Ради, а з іншого боку має бізнес-інтереси. Але регламентний комітет парламенту, який негласно контролюється іншим клієнтом НАБУ Миколою Мартиненком, нічого не робить для врегулювання цього конфлікту інтересів: ворон ворону око не виклює.
А тепер ще й Луценко запоров подання, повернувши його на доопрацювання в антикорупційну прокуратуру. В такий спосіб – "повернення Луценком на доопрацювання" – уже було поховане одне з інших розслідувань НАБУ щодо депутата від "Народного фронту" Дениса Дзензерського.
Денис Дзензерський
Інші інтереси Дубневичів стосуються енергетики – вони також були викриті НАБУ в зловживаннях. У Дубневичів є теплові електроцентралі в округах, за якими вони обиралися в парламент, скупивши ці території під корінь.
Але місцеві мешканці часто навіть не уявляють, що ті блага, за які вони жертвували Дубневичам свої голоси, були подаровані їм за віджаті в них же гроші. Схему Дубневича порівнюють зі схемою депутата-втікача Олександра Онищенка.
Онищенко втік з України та перебуває у розшуку
НАБУ виявило, що схематоз Дубневича будувався завдяки різниці в цінах на газ для різних споживачів – для населення нижче, для бізнесу – дорожче. Теплові електроцентралі Дубневичів брали дешевий газ, який мав іти для виробництва тепла для населення й перетворювали його на електроенергію, яку потім продавали на ринку.
Читайте також: Олігарх з комплексом меншовартості: 20 років політичних сальто Порошенка
Збитки від такої діяльності Дубневичів могли складати астрономічну суму – від 700 мільйонів до 1,5 мільярда гривень, як випливає з документів суду, куди слідчі зверталися за санкціями на обшук. Оперуючи такими потоками, схемами на газі та "Укрзалізниці", брати Дубневичі потрапили на перші шпальти газет у 2016 році, коли було опубліковано перші електронні декларації чиновників.
У львівських братів-мажоритарників готівки виявилося, за їх же словами, на суму понад 715 мільйонів гривень. Плюс сотні – не десятки, а сотні – об'єктів нерухомого майна. Це – абсолютне перше місце в книзі рекордів української корупції.
Ми ніколи не зможемо отримати чесну владу, ніколи не позбудемося корупціонерів у парламенті, якщо не поміняємо закон про вибори, заборонивши злочинну мажоритарку. Саме за нею було обрано братів Дубневичів до парламенту. І це має стати завданням вже нового президента – жодного надії на те, що чинний глава держави Петро Порошенко позбавить своїх соратників майбутнього в політиці, не залишилося.