Як зазначив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко репарації становитимуть трильйони доларів. Однак, за його словами, загальної цифри наразі немає, позаяк окупанти досі щодня руйнують життя українців.

Дивіться також Україна втратила в боях менш як 10% західної техніки, – естонська розвідка

Хто буде контролювати виплати Україні

Загальної цифри ще не має. Але, звичайно, це трильйони доларів, і для кожної області вони будуть окремо. Основа репарацій буде підтверджена після завершення всього комплексу розслідування, на це необхідно багато часу,
– заявив Кириленко.

Він також додав, що приймати це рішення будуть у Міжнародному кримінальному суді (МКС), і саме судді будуть контролювати стягнення у Росії коштів у майбутньому. До слова, Кириленко наголосив, що стягнення не буде добровільним. Репарації виплачуватимуться згідно з законною і чіткою процедурою.

Очільник ОВА додав, що Україна вимагатиме кошти лише для відновлення того, що ворог зруйнував, а не того, що було недобудоване.

"Так, це довгий буде процес. Узагалі, дай Боже, щоб нашого віку вистачило, щоб наші діти вже жили у відродженій Україні", – резюмував Кириленко.

Світ хоче, щоб Росія заплатила за відновлення України

  • У квітні видання The New York Times писало, що Світовий банк оприлюднив оцінку шкоди, завданої Україні через агресію Росії, і ціна відновлення нашої держави становить до 411 мільярдів доларів. Світ вважає, що країна-агресорка має заплатити за скоєне.
  • Світ вже підтримує, що треба конфіскувати приблизно 300 мільярдів доларів активів російського Центрального банку, які західні банки заморозили після вторгнення. До того ж Євросоюз також заявив про бажання використати кошти Кремля для оплати реконструкції України.
  • Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, який головує в Раді Європейського Союзу, заявив, що Росія повинна заплатити за відновлення України. За його словами, реалізація цього принципу на практиці є непростою. Крістерссон зазначив, що це має бути зроблено відповідно до законодавства ЄС та міжнародного права, і наразі для цього не існує прямої моделі.
  • Натомість посадовці США та інших країн висловилися більш скептично. Після візиту до Києва міністр фінансів Джанет Єллен заявила про значні юридичні перешкоди. Уряд Швейцарії вважає, що конфіскація приватних російських активів у банків порушить конституцію Швейцарії, а також міжнародні угоди.