Зазвичай роботи художника відносять до різних етапів творчості.

Картини "блакитного періоду" виконані в холодних синьо-зелених тонах. Сам художник у цей час був бідним та нещасливим. І героями його робіт були такі ж знедолені люди: сліпці, жебраки, повії та пияки. Твори Пікассо того часу були сповнені смутку та меланхолії.

А от з початком так званого "рожевого періоду" на його полотнах можна побачити промінчик надії. Картини сповнюються теплими кольорами й на них оживає світ циркачів та артистів.

Найвідоміше полотно того часу "Дівчинка на кулі". Майже весь простір займає тендітна гімнастка, яка балансує на м'ячі, та кремезний атлет, що відпочиває поруч. Картина побудована на зіставленні протилежностей: куля і куб, дівчинка та чоловік, рух і статика.

Читайте також: Вертикальні сади: неймовірне єднання міста та природи у роботах Бланка

Знамените панно Пікассо "Авіньйонські дівчата" започаткувало абсолютно новий стиль у живописі – кубізм. Працівниці дому розпусти тут схожі на химерних ідолів. Їхні фігури грубі й масивні, а обличчя більше нагадують маски.

Досі пласкі картини отримали новий вимір. Художник почав зображати форми геометричними блоками, ділити їх на площини та грані. Роботи Пікассо перетворилися на заплутані ребуси. Особливо цікаво й по-новаторськи виглядають портрети, виконані у цій техніці.

У повоєнний період Пікассо намалював свого знаменитого білого голуба, який став найупізнаваннішим символом миру усіх часів.

Життя Пабло Пікассо було сповнене романтичних переживань, експериментів, поразок та перемог. Він пізнав тягар бідності, пережив жахи війни та витримав випробування славою і багатством. За цей час майстер створив десятки тисяч картин. І всі вони, без сумніву, – зразки великого мистецтва.